https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-indonesii-se-zotavuji-z-covidu-19-dva-tygri-sumatersti-trapila-je-dusnost
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Indonésii se zotavují z covidu-19 dva tygři sumaterští, trápila je dušnost

3.8.2021 01:50 | JAKARTA (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
V zoologické zahradě v indonéské Jakartě se z onemocnění covidem-19 zotavují dva tygři sumaterští. Úřady se nyní snaží zjistit, jak se vzácná zvířata nakazila, protože v době jejich infekce byla zoo zavřená a u pracovníků zařízení se koronavirus neprokázal, informovaly světové agentury.
 

Devítiletý tygr Tino začal 9. července trpět dušností, kýchal a trápila ho rýma. Ztratil také chuť k jídlu. O dva dny později se objevily stejné příznaky u dvanáctiletého Hariho. Testy posléze u obou prokázaly infekci koronavirem.

Ošetřovatelé jim nasadili antibiotika, antihistaminika, léky proti zánětům a multivitamíny. Po deseti až dvanácti dnech léčby se tygrům ulevilo a postupně se uzdravují.

"Jejich stav je teď dobrý. Vrátil se jim apetit a jsou zase aktivní," konstatovala Suzi Marsitawatiová z úřadu, jenž má na starosti v Jakartě parky a lesy. Pracovníci zoo dvojici nadále bedlivě sledují.

Úřady se zároveň snaží přijít na to, jak se zvířata nakazila, jelikož zoo byla v době, kdy se přibližně infikovali, kvůli potikoronavirovým opatřením uzavřená. Kromě toho se u jejich ošetřovatelů ani dalších pracovníků zoo se v té době neprokázala žádná infekce.

Tygři sumaterští jsou nejkritičtěji ohroženým poddruhem tygra a jejich situace se kvůli úbytku jejich životního prostředí zhoršuje, poznamenala agentura AP.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist