https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-italii-byl-vydrazen-bily-lanyz-za-100.000-eur
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Itálii byl vydražen bílý lanýž za 100 000 eur

28.11.2020 16:19 | ŘÍM (ČTK)
V Itálii se sběrem různých druhů těchto hub zabývá asi 200 000 lidí.
V Itálii se sběrem různých druhů těchto hub zabývá asi 200 000 lidí.
Foto | Big Dodzy / Unsplash
Neznámý kupec z Hongkongu při aukci v Itálii zaplatil 100 000 eur (skoro 2,66 milionu korun) za bílý lanýž o hmotnosti 900 gramů. Informovala o tom agentura APA.
 

Dražba lanýžů se ve městě Alba v Piemontu koná 89 let a je považována za nejexkluzivnější svého druhu na světě. Na začátku listopadu při ní byly prodány lanýže za rekordních 482 000 eur. Letos se aukce kvůli pandemii covidu-19 konala prostřednictvím internetu a bez přítomnosti diváků. Výtěžek z ní jde na dobročinné účely, tentokrát na podporu mladých lékařů, kteří v piemontských nemocnicích budou léčit pacienty s koronavirovou infekcí.

Bílé lanýže, které mají ze všech lanýžů nejsilnější aroma, se v oblasti Alby sbírají od 21. září do 31. ledna. V Itálii se sběrem různých druhů těchto hub zabývá asi 200 000 lidí.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist