https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-italskem-bergamu-si-pripomenou-obeti-epidemie-vysazenim-stromu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V italském Bergamu si připomenou oběti epidemie vysazením stromů

2.2.2021 11:04 | MILÁN (ČTK)
"Místo stavění soch jsme se rozhodli vysadit stromy, protože stromy nám stále mohou nějak připomínat život," vysvětlil agronom Roberto Reggiani, který s nápadem přišel.
"Místo stavění soch jsme se rozhodli vysadit stromy, protože stromy nám stále mohou nějak připomínat život," vysvětlil agronom Roberto Reggiani, který s nápadem přišel.
Foto | charis337 / Flickr
V severoitalském městě Bergamo si obyvatelé vysazením stovek stromů připomenou své spoluobčany, kteří zemřeli v souvislosti s epidemií nemoci covid-19, napsal deník Corriere della Sera. Město i celá provincie patřily k nejvíce zasaženým oblastem první vlny epidemie v Evropě. Počet úmrtí se tam v březnu zvýšil o 600 procent.
 

"Místo stavění soch jsme se rozhodli vysadit stromy, protože stromy nám stále mohou nějak připomínat život," vysvětlil agronom Roberto Reggiani, který s nápadem přišel. V parku, který je nejblíže bergamské největší nemocnici, bude vysazeno na 750 lesních i ovocných stromů. Záměrem tvůrců je, aby se nový porost stal živým místem pro vyučování dětí a další různorodé aktivity.

"Za první vlny epidemie jsme ve městě zaznamenali zhruba 700 úmrtí a 6000 úmrtí připadá na celou provincii," upozornil starosta Bergama Giorgio Gori. Podle něj náhlý výskyt nákazy v Bergamu a okolí, kde žije přes milion lidí, vyvolal mezi obyvateli velký zármutek, ale také silný pocit solidarity.

První stromy mají být zasazeny v březnu, celá výsadba má být dokončena na podzim. Výsadba a úprava parku má stát 250 000 eur (asi 6,5 milionu korun), část peněz chtějí tvůrci vybrat od lidí na internetu.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist