https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-izraeli-vypestovali-rekordni-jahodu-vazi-skoro-300-gramu-a-meri-18-centimetru
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Izraeli vypěstovali rekordní jahodu, váží skoro 300 gramů a měří 18 centimetrů

19.2.2022 01:11 (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Na izraelské farmě nedaleko Tel Avivu vyrostla obří jahoda, která se zapsala i do Guinnessovy knihy rekordů. S váhou 289 gramů (299 se stopkou) a délkou 18 centimetrů překonala asi o 40 gramů dosud největší jahodu vypěstovanou v roce 2015 v japonském městě Fukuoka. Informoval o tom server The Times of Israel.
 

Jahodu, která měří v obvodu 34 centimetrů, objevili na své plantáži bratři Arielové v pátek. Hned v sobotu večer poslali žádost přes stránky Guinnessovy knihy rekordů a následující den za přítomnosti notáře provedli vážení, dokud byla jahoda ještě v plné zralosti. Později by ztratila na hmotnosti. Vážení natočili na video a na váhu nejprve pro srovnání položili iPhone, který vážil sotva polovinu.

"Rostla pomalou přes 45 dní od květu," citoval izraelský server jednoho ze čtyř bratrů. Podle něj chladné počasí v této sezoně způsobilo, že jahody zrály pomaleji, a některé tak srostly do jednoho obřího plodu. Letos jim uzrály čtyři obří jahody, ale jen jedna z nich překonala dosavadní japonský rekord, kterým byla jahoda vážící 250 gramů.

"Je to úžasný pocit a celá naše obec se z něj raduje s námi," řekl posléze médiím jeden z bratrů. Zda už rekordní jahodu ochutnali, ale neprozradil.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist