https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-kaspickem-mori-uhynuly-stovky-kriticky-ohrozenych-tulenu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Kaspickém moři uhynuly stovky kriticky ohrožených tuleňů

5.12.2022 00:34 | MOSKVA (ČTK)
V Kaspickém moři uhynuly stovky kriticky ohrožených tuleňů, těla zhruba 700 mrtvých zvířat se našla vyplavená poblíž Machačkaly, která je správním střediskem ruské autonomní republiky Dagestán. Informovala o tom agentura DPA. Ruské úřady se snaží zjistit příčinu hromadného úhynu v ústí řeky Sulak, kde se stovky mrtvých ploutvonožců našly už před dvěma lety.
 

Tuleň kaspický (Pusa caspica) patří k ohroženým druhům, za posledních sto let se počet volně žijících jedinců snížil o 90 procent. Podle ruské agentury pro rybolov Rosrybolovstvo se může počet mrtvých zvířat ještě zvýšit.

Na stejném místě poblíž Machačkaly se v prosinci 2020 našly tři stovky mrtvých tuleňů, včetně březích samic.

Tuleni žijící v oblasti Kaspického moře už léta trpí a vymírají kvůli nadměrnému lovu a dopadům znečištěného životního prostředí. Kaspické moře, které se nachází mezi Ruskem, Kazachstánem, Ázerbájdžánem, Íránem a Turkmenistánem, znečišťuje těžba ropy a plynu a zároveň se na kvalitě životního prostředí neblaze podepisuje úbytek vody kvůli klimatickým změnám.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist