https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-luxusnim-hotelu-na-sri-lance-bydli-i-slon
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V luxusním hotelu na Srí Lance bydlí i slon Video

24.3.2020 00:18 (ČTK)
Do národního parku Yala na Srí Lance návštěvníci jezdí na safari, aby spatřili divoká zvířata ve volné přírodě. Když se ubytují v luxusním hotelu Jetwing Yala, nečekají slona na chodbě před svým pokojem.
Do národního parku Yala na Srí Lance návštěvníci jezdí na safari, aby spatřili divoká zvířata ve volné přírodě. Když se ubytují v luxusním hotelu Jetwing Yala, nečekají slona na chodbě před svým pokojem.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Do národního parku Yala na Srí Lance návštěvníci jezdí na safari, aby spatřili divoká zvířata ve volné přírodě. Když se ubytují v luxusním hotelu Jetwing Yala, nečekají slona na chodbě před svým pokojem. A přece je to možné, informoval server BBC. Internet obletělo video, na němž je vidět, jak se slon Natta Kota, neboli Krátká oháňka, poklidně prochází hotelovou chodbou a jemně se chobotem dotýká věcí.
 

Zatímco mnozí nevěřícně sledují záběry, personál je v klidu. Sloní samec je nejvěrnějším návštěvníkem podniku od roku 2013. "V prvních letech byl Natta Kota jen sezonní host, objevil se na několik měsíců a pak zase zmizel. Navštěvoval pravidelně i jiná letoviska na pláži. Před několika lety si ale zvolil hotel Jetwing za stálé bydliště a je mu dovoleno zde pobývat. Ve dne pospává ve stínu křovin a prochází se kolem hotelu," řekl mluvčí podniku.

Někdy se ale Natta Kota nechová dobře, už ho viděli krást ovoce z aut zásobovačů. Nikdo ho ale za taková darebáctví netrestá, personál pouze nabádá hosty, aby si dali pozor na své ovoce nebo zeleninu. Hotelovou spižírnu teď chrání elektrický plot.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist