https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-nemecku-u-nizozemskych-hranic-se-potlouka-klokan-nikdo-nevi-kde-se-vzal
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Německu u nizozemských hranic se potlouká klokan, nikdo neví, kde se vzal

4.6.2022 00:04 (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Na západě Německa nedaleko nizozemských hranic se už několik dní potuluje klokan, který se tu vzal neznámo odkud. O výskytu australského vačnatce v okrese Heinsberg informovala místní policie, která vyzvala majitele klokana, aby se co nejdříve přihlásil, napsala agentura DPA.
 

Jako první si v neděli ráno všiml klokana doručovatel novin, který ho zahlédl, jak poskakuje po silnici směrem k železniční stanici. "Nemáme nejmenší tušení, odkud zvíře pochází. V okolí široko daleko nejsou žádné zoologické zahrady ani zvířecí parky s klokany," uvedla policejní mluvčí.

V pondělí večer obyvatelé klokana znovu spatřili a někteří si ho stihli vyfotit mobilním telefonem, dodala policejní mluvčí. Přivolaní policisté pozorování potvrdili, ale zvíře jim odhopkovalo do nedalekého lesa. Následné policejní pátrání skončilo neúspěchem.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist