https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-nemeckych-mestech-se-kvuli-pandemii-zlepsilo-ovzdusi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V německých městech se kvůli pandemii zlepšilo ovzduší

11.5.2020 00:18 | BERLÍN (ČTK)
K hlavním znečišťovatelům oxidem dusičitým v německým městech patří dieselová auta. Proto v některých z nich platí částečné zákazy jízdy pro starší dieselové vozy. / Ilustrační foto
K hlavním znečišťovatelům oxidem dusičitým v německým městech patří dieselová auta. Proto v některých z nich platí částečné zákazy jízdy pro starší dieselové vozy. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
V německých městech se kvůli dopadům pandemie způsobené koronavirem o poznání zlepšilo ovzduší. Jezdí v nich totiž výrazně méně aut, a koncentrace škodlivého oxidu dusičitého (NO2) tak v řadě případů klesla o více než čtvrtinu. Vyplývá to ze zjištění veřejnoprávní televize ARD.
 

V německé metropoli, kde už kvůli příliš vysokým hodnotám NO2 platí v omezeném rozsahu zákazy jízdy, měřící stanice u silnic zaznamenaly snížení koncentrace oxidu dusičitého v průměru o 28 procent, v Bavorsku o 26 procent a v Hamburku o 23 až 48 procent. Hesensko pokles NO2 očištěný od vlivu počasí odhaduje na 30 procent.

K hlavním znečišťovatelům oxidem dusičitým v německým městech patří dieselová auta. Proto v některých z nich platí částečné zákazy jízdy pro starší dieselové vozy.

Podle Spolkového úřadu pro životní prostředí zemře v Německu ročně asi 6000 lidí předčasně na nemoci srdce a krevního oběhu vyvolané emisemi NO2. Už v malých koncentracích může oxid dusičitý dlouhodobě vést k vážným následkům.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist