https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-olomouci-se-chysta-30.rocnik-ekologickych-dnu-i-s-tradicnim-ekojarmarkem
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Olomouci se chystá 30. ročník Ekologických dnů i s tradičním ekojarmarkem

18.9.2020 11:41 | OLOMOUC (ČTK)
Program začne v sobotu a potrvá do 4. října, uskuteční se na Horním náměstí i v areálu pořádajícího Sluňákova, centra ekologických aktivit v Horce nad Moravou.
Program začne v sobotu a potrvá do 4. října, uskuteční se na Horním náměstí i v areálu pořádajícího Sluňákova, centra ekologických aktivit v Horce nad Moravou.
Foto | Nekdo222 / Wikimedia Commons
Tradiční ekojarmark se sérií venkovních koncertů, besedy s odborníky i výstavy přinesou nadcházející Ekologické dny Olomouc (EDO). Olomoucký ekologický svátek se každoročně koná na začátku května, pořadatelé jej přesunuli na podzim, apelují však, aby lidé sledovali aktuální program a případná epidemická opatření. Program začne v sobotu a potrvá do 4. října, uskuteční se na Horním náměstí i v areálu pořádajícího Sluňákova, centra ekologických aktivit v Horce nad Moravou. ČTK to sdělil organizátor Michal Bartoš. Akce letos slaví 30. výročí.
 

Festival bude podle pořadatelů letos výběrem toho nejlepšího, co dosud lidem nabídnul. "Ekojarmark přinese řadu přitažlivých akcí a celodenní příděl skvělé muziky, v Rajské zahradě Františka Skály v areálu Sluňákova představí průřez svou tvorbou Oldřich Janota, besedy EDO jsou nabité inspirujícími osobnostmi našeho veřejného života, výstavy originálními tvůrci, výlety novými objevy i překvapeními v naší krajině," uvedl Bartoš.

Největší akcí festivalu je Ekojarmark, naplánován je na sobotu 26. září na olomoucké Horním náměstí. Program cílí na děti i dospělé, chybět nebudou divadelní představení, taneční kurzy či přírodovědné hry. Do města zamíří i řada kapel, vystoupí AG Flek, Jananas či skupina Lanugo, sérii vystoupení zakončí Iva Bittová, která před 30 lety zahájila historii festivalu svým zpěvem a hrou na housle na Sloupu Nejsvětější Trojice.

Další stěžejní část festivalu se odehraje první říjnový víkend, víkend besed se uskuteční v součinnosti s festivalem Academia film Olomouc, festivalem Den architektury a s podzimní výstavou Flora Olomouc. "Je symbolické, že v době, kdy je z důvodů epidemie činnost všech těchto akcí ohrožena, snaží se jejich organizátoři najít svá vlastní řešení na bezpečné pořádání svých akcí, vzájemně se obohatit a spolupracovat," uvedl Bartoš. Zájemce zároveň žádá, aby sledovali aktuální program EDO, ve kterém může vzhledem k epidemické situaci dojít k organizačním i programovým změnám. "Mohou se měnit například místa konání programu a počtů osob na jednotlivých akcích," doplnil Bartoš.

Besedy EDO ponesou tentokrát téma Antinomie! Příroda a lidé v době rozporů, přednášet a diskutovat budou přední české osobnosti působící v přírodovědných a humanitních oborech jako je psychiatr Cyril Höschl, ekolog David Storch, geolog Václav Cílek či botanik Jiří Sádlo. Besedy se uskuteční v sále Mozarteum Arcidiecézního muzea. Program EDO doplňují také komentované výlety, které se uskuteční tento víkend a festivalové výstavy. Podrobný program najdou zájemci na stránkách www.slunakov.cz/edo.

<
reklama

 
Alena Horáková
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist