https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-otrokovicich-od-rijna-funguje-nabytkova-banka
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Otrokovicích od října funguje nábytková banka

15.10.2023 00:46 | OTROKOVICE (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
V Otrokovicích na Zlínsku od letošního října funguje nábytková banka. Provozuje ji město s tamními technickými službami. Nábytková banka je místem, kde lze předat k opětovnému použití použitelný nábytek, sdělila ČTK mluvčí otrokovické radnice Lenka Vaculová.
 

"Nábytková banka plní sociální a ekologickou funkci a naplňuje koncept cirkulární ekonomiky. Dává druhou šanci nábytku, prodlužuje tím jeho životnost, a je tak jedním z nástrojů řešení předcházení vzniku odpadu," uvedla mluvčí.

Podle místostarosty Petra Ťopka jde o pomoc obyvatelům města. "Zároveň o zabránění plýtvání s nábytkem, kterému je možné vdechnout ještě druhý život v některé další domácnosti. Spolu s plánovanými re-use pointy jde o další krok k minimalizaci vzniku odpadů a aktivitu směřovanou k ochraně životního prostředí," dodal Ťopek.

Nábytková banka přijímá použitelný nábytek, zejména židle, stoly, stolky, skříňky, police, sedací soupravy, postele či dětský nábytek. Přijímají se pouze čisté a funkční věci, o jejich přijetí rozhoduje obsluha nábytkové banky.

Služba je pro lidi zdarma. "Pokud chcete předat použitelný nábytek, je možné vhodnost předání a stav věcí konzultovat předem telefonicky na čísle 577 680 435 nebo prostřednictvím e-mailu nabytkova.banka@muotrokovice.cz s pracovníky sociálního odboru Městského úřadu Otrokovice. K e-mailu je vhodné přiložit fotografie nábytku nebo dalších věcí, které chtějí lidé do nábytkové banky předat," uvedl vedoucí oddělení sociální pomoci Kamil Hric.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

SV

Slavomil Vinkler

15.10.2023 08:54
Nábytková banka je špica, ale taky častý zdroj štěnic.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist