https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-prazskych-dejvicich-se-misto-vanocniho-stromu-rozzari-kuzel-z-pet-lahvi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V pražských Dejvicích se místo vánočního stromu rozzáří kužel z PET lahví

30.11.2015 01:00 | PRAHA (Ekolist.cz)
PETree bude v Dejvicích rozsvícen 1. prosince v 18 hodin
PETree bude v Dejvicích rozsvícen 1. prosince v 18 hodin
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | ČVÚT
Před Národní technickou knihovnou v Praze se první prosincový den v 18 hodin rozsvítí vánoční PETree - pětimetrová kopule postavená z PET lahví. Vyrobili jej studenti Fakulty architektury ČVUT v Praze ve spolupráci s žáky základních, středních škol a gymnázií. Netradiční strom má upozornit na význam plastu, jeho využití a recyklaci.
 

PETree je vyroben z pletiva, lanek a 12 000 PET lahví. Tolik lahví se vyprodukuje v České republice během několika minut.

Obaly od potravin tvoří podle autorů 40 % veškerého plastového odpadu. Vliv na jeho vznik, sběr a opětovné využití mají především spotřebitelé. „V Česku skončí ročně na skládce plast za přibližně 5 miliard korun. Při zodpovědném chování uživatelů jde ale o materiál šetrný k životnímu prostředí i ekonomicky udržitelný," dodávají.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist