https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-prostejove-budou-vybudovana-zimoviste-pro-jezky
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Prostějově budou vybudována zimoviště pro ježky

11.11.2019 00:16 | PROSTĚJOV (ČTK)
Několik zimovišť pro ježky a další živočichy dá v katastru Prostějova vybudovat radnice, aby jim tímto způsobem pomohla přečkat zimní období.  / Ilustrační foto
Několik zimovišť pro ježky a další živočichy dá v katastru Prostějova vybudovat radnice, aby jim tímto způsobem pomohla přečkat zimní období. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Několik zimovišť pro ježky a další živočichy dá v katastru Prostějova vybudovat radnice, aby jim tímto způsobem pomohla přečkat zimní období. Pracovníci technických služeb na vybraných místech navrší shrabané listí, které pečlivě přikryjí větvemi. Zimoviště poté doplní edukačními tabulkami. V pátek to sdělil primátorův náměstek Jiří Pospíšil (PéVéčko).
 

"Vytipovali jsme ve městě deset vhodných lokalit. Dvě místa jsou v Kolářových sadech, dvě místa ve Vrahovicích a další na Joštově náměstí, ve vnitrobloku Brněnská a Mozartova, na sídlišti Svobody, v Krasicích u rybníka, v Čechovicích na návsi a v Domamyslicích u Mlýnského náhonu,“ uvedl Pospíšil.

S nápadem vybudovat zimoviště pro ježky a další živočichy přišel před časem předseda komise životního prostředí radnice Libor Marčan. "Nápad se mi tak zalíbil, že jsme jej komisi představili a ve spolupráci s odborem správy a údržby majetku města jsme vytipovali lokality," uvedla primátorova náměstkyně Milada Sokolová (ODS).

Podle Sokolové hromady listí zatížené větvemi zajistí ježkům v zimním období dostatečné zázemí. "Nejde o hromadu nepořádku, ale při bližším pohledu jde o horu života, kterému pomůžeme přežít nehostinné zimní měsíce," dodala Sokolová.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (2)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

LK

Lukáš Kašpárek

11.11.2019 12:47
Takový přístup potěší! A nejen ježky :)
Odpovědět

Jaroslav Štemberk

11.11.2019 19:44 Reaguje na Lukáš Kašpárek
No nevím, jestli když se v jiném článku píše, jak nám ubývá hmyz, jestli je správné podporovat hmyzožravce.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist