https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-san-franciscu-vyplavilo-more-od-brezna-uz-devet-mrtvych-velryb
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V San Franciscu vyplavilo moře od března už devět mrtvých velryb Video

9.5.2019 00:35 | SAN FRANCISCO (ČTK)
Na břehu amerického města San Francisco vyplavilo moře další mrtvou velrybu druhu plejtvákovec šedý.
Na břehu amerického města San Francisco vyplavilo moře další mrtvou velrybu druhu plejtvákovec šedý.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Na břehu amerického města San Francisco vyplavilo moře další mrtvou velrybu druhu plejtvákovec šedý, od začátku března je to již devátá, informovala v úterý ráno stanice ABC News. Příčinu úhynu mořského savce ukáže zřejmě až pitva.
 

Čtyři z dříve nalezených velryb pošly z důvodu podvýživy, tři další kvůli srážce s lodí. U jedné se nepodařilo určit, co její úhyn způsobilo.

Biologové z místní organizace, která život mořských savců zkoumá, tvrdí, že plejtvákovci šedí migrující od Mexika k Aljašce jsou letos ve špatném stavu. Mají totiž zřejmě problém najít dostatek potravy. Stále vyšší teplota oceánu totiž mění podmínky pro život malých mořských korýšů (krilu) a menších ryb, kterými se velryby primárně živí.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist