https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-sevreni-bahna-skoncili-uz-dva-lide-geodetka-a-chovatel-kapru
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V sevření bahna skončili už dva lidé, geodetka a chovatel kaprů

26.3.2019 01:30 | PRAHA (ČTK)
Senior chtěl v rybníčku instalovat vodníka.
Senior chtěl v rybníčku instalovat vodníka.
Hasiči varují před nebezpečným bahnem v rybnících a dalších vodních nádržích. Za posledních několik dnů z jeho sevření vyprošťovali už dva lidi. Geodetku, která zapadla při vyměřování chystané rekonstrukce nádrže na Novojičínsku, a včera i seniora v Orlové. V bahně uvízl, když se v rybníčku pokusil nainstalovat sochu vodníka. Informoval o tom mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.
 

Geodetka v bahně uvízla před týdnem ve vypuštěné rekreační nádrži Čerťák na Novojičínsku. Třiatřicetiletá žena s kolegou vyměřovala plochu nádrže pro připravované odtěžení bahna. "Byla už asi 15 metrů od břehu, když se nečekaně propadla až po pás do velmi studeného a mazlavého bahna. Na tísňovou linku volal její kolega. Hasiči ji vytáhli z bahna pomocí páteřní desky. Žena byla značně podchlazená, ale při vědomí," uvedl Kůdela.

Podobný zásah absolvovali včera v Orlové. Tentokrát z bahna pomáhali třiasedmdesátiletému chovateli kaprů. Zapadl do rybníčku u svého rodinného domku, kam se snažil umístit sochu vodníka. "Muž měl sice na sobě vysoké rybářské holínky, ale najednou zajel do pevného bahna až po pás a nemohl se v bahnitém sevření ani pohnout," řekl mluvčí.

Důchodce, stojící po pás v bahně a po prsa v ledové vodě, s orlovskými hasiči komunikoval, ale byla mu viditelně velká zima. Hasiči rychle nafoukli záchranné saně, muž se za ně chytil a asi na pátý pokus jej zachránci vytáhli na kluzký břeh.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist