https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-zoo-hodonin-se-pripravuji-na-otevreni-lakadlem-jsou-smetanova-lvicata
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Zoo Hodonín se připravují na otevření, lákadlem jsou smetanová lvíčata a vlče

11.4.2021 01:12 | HODONÍN (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Zoo Hodonín
Zoo Hodonín po nuceném uzavření z důvodů pandemických opatření v pondělí pro návštěvníky znovu otevře, přípravy jsou v plném proudu. Největším lákadlem zůstávají čtyřčata lva jihoafrického či mládě vlka hřivnatého, sdělila mluvčí zoo Marie Blahová. Lvíčata mají po rodičích vzácnou smetanově bílou barvu. Vnější prostory zoo v ČR mohou v pondělí otevřít téměř po čtyřech měsících.
 

Pracovníci zoo po areálu v předepsaných vzdálenostech rozestavují lavičky a odpadkové koše, doplňují dezinfekční roztoky na ruce v bezdotykových stojanech, distančními páskami také vymezují prostory k dodržení bezpečných rozestupů. "Průběžné přípravy na nadcházející znovuotevření, které je v pořadí již čtvrté od loňského března, kdy byly zahrady z důvodu koronavirových opatření poprvé veřejnosti uzavřeny, ale probíhají dlouhodobě, takže informace o pondělním otevření pracovníky zoo nijak nezaskočila," uvedla mluvčí.

Zveřejnil(a) Zoologická zahrada Hodonín dne Neděle 14. února 2021

Návštěvníci se mohou těšit například na rodinu lva jihoafrického. "Největším lákadlem stále zůstávají již odrůstající čtyřčata lva jihoafrického, narozená loni v srpnu, a mládě vlka hřivnatého z loňského prosince, protože příležitostí prohlédnout si tato zvířata naživo nebylo mnoho," uvedla zooložka Lenka Štursová. Doplnila, že návštěvníci se mohou těšit i na stále se rozrůstající stáda ovcí a koz či na mláďata klokana rudokrkého i obrovského.

Zoo mohou otevřít jen venkovní prostory, navíc s podmínkou omezené kapacity do 20 procent. Mluvčí uvedla, že denní počet návštěvníků bude sledován, ale nepředpokládá se, že by limit mohl být překročen. Denní návštěvnost zoo se v předchozích letech v dubnu vždy pohybovala maximálně do 400 lidí za celý den. Nyní stanovený limit 20 procent pro hodonínskou zahradu znamená 700 lidí v jeden okamžik, takže obavy, že by mohl být překročen, a návštěvníci se tak do zahrady nedostali, podle mluvčí nejsou na místě.

Vstupenky lze zakoupit on-line i přímo v pokladně zoo. Zahrada bude otevřena denně od 9:00 do 19:00, vnitřní pavilony ale zůstanou uzavřeny. Výdejní okénka bufetu budou otevřena denně od 10:00 do 18:00.

Hodonínská zahrada patří v Unii českých a slovenských zoo k těm nejmenším. Chová přes 1000 zvířat asi 280 druhů. Loni ji navštívilo nejméně lidí za posledních sedm let, přišlo zhruba 146.000 návštěvníků, meziročně asi o 50.000 méně. Zahrada byla stejně jako ostatní kvůli protiepidemickým opatřením opakovaně uzavřena. Letos otevřeno ještě neměla.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist