https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/vedci-na-konferenci-v-praze-predstavi-dobre-priklady-v-ochrane-biodiverzity
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Dobré příklady v ochraně biodiverzity představí vědci na konferenci v Praze

11.11.2021 00:30 | PRAHA (ČTK)
Na konferenci už vystoupil například Daniel Ingram z britské University of Stirling přiblížil problém lovu, konzumace a obchodování s masem z pralesů.
Na konferenci už vystoupil například Daniel Ingram z britské University of Stirling přiblížil problém lovu, konzumace a obchodování s masem z pralesů.
Foto | jbdodane / Flickr
Příklady dobré praxe v ochraně biodiverzity představí odborníci na mezinárodní konferenci, která začala na České zemědělské univerzitě v Praze. Konference Global Biodiversity Conservation Conference (GBCC) se zúčastní přes dvě desítky virologů, biologů, ochránců přírody i expertů na legislativu. Na programu bude také přehlídka udržitelné módy. Konference se letos koná pošesté, skončí 12. listopadu. Část příspěvků bude on-line.
 

Na konferenci už vystoupil například Daniel Ingram z britské University of Stirling přiblížil problém lovu, konzumace a obchodování s masem z pralesů. Za Česko se konference zúčastnil třeba virolog Jiří Černý s přednáškou o virech v globalizovaném světě. Elmar Fiening z Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií (EAZA) bude dnes hovořit o roli zoologických zahrad v ochraně biodiverzity.

"Snažíme se spojit dohromady nejen vědce, ale i vládní sektor, sektor byznysu a neziskové organizace. To znamená i praktické ochranáře," sdělil ČTK koordinátor konference Matyáš Adam. "Nečekáme, kdo se nám přihlásí, ale zveme vybrané spíkry, s nimiž už ideálně spolupracujeme někde v zahraničí. Ať už je to Kanada, Afrika či jihovýchodní Asie," doplnil. Podle koordinátora letošní ročník reflektuje i pandemii covid-19 a její dopady.

Cílem akce je ukázat nejlepší příklady v ochraně přírody, zkoumání co přírodu ohrožuje, i budoucí potřebné kroky a výhledy odborníků. Program pokrývá jak klimatické a legislativní otázky, tak témata obchodu s divokými zvířaty a práce s komunitami místních v různých zemích.

Součástí konference je doprovodný program. Své aktivity na stáncích v areálu ČZU přiblíží zástupci tuzemských ochranářských spolků. Ve čtvrtek se uskuteční módní přehlídka udržitelné módy otevřená pro veřejnost.

Konferenci organizuje Česká koalice pro ochranu biodiverzity a Česká zemědělská univerzita v Praze za podpory zoologických zahrad v Liberci, Olomouci, Ostravě, Praze a pražské botanické zahrady.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist