https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/vedci-na-madeire-tvrdi-ze-nasli-novy-typ-znecisteni-more-plasty
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Vědci na Madeiře tvrdí, že našli nový typ znečištění moře plasty

26.6.2019 00:45 | LISABON (ČTK)
Vědci působící na portugalském souostroví Madeira tvrdí, že v moři našli nový typ umělohmotných nečistot, takzvané plastikové krusty.
Vědci působící na portugalském souostroví Madeira tvrdí, že v moři našli nový typ umělohmotných nečistot, takzvané plastikové krusty.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Vědci působící na portugalském souostroví Madeira tvrdí, že v moři našli nový typ umělohmotných nečistot, takzvané plastikové krusty. Včera o tom informovala agentura AP.
 
Plastikové krusty.
Plastikové krusty.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora

Výzkumníci na pobřeží Madeiry, která leží v Atlantském oceánu, objevili drobné skvrny, které vypadají jako roztavené plasty, jež vytvořily zatvrdlý povlak na kamení. Těchto modravých a šedivých skvrn různé velikosti si poprvé všimli v roce 2016, od té doby jich výrazně přibylo. Testy ukázaly, že krusta je tvořená polyetylenem, nejrozšířenějším plastem na světě. Skvrny jsou vidět za odlivu v určité části madeirského pobřeží.

Podle vědců z portugalského centra pro výzkum moře a životního prostředí není jasné, odkud tento plast pochází, ani jaký dopad může mít na život v oceánu.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist