Vedení KLDR poslalo lidi z kanceláří do zemědělství do boje se suchem
8.5.2022 00:11 | Pchjongjang
( ČTK)
Pro KLDR dlouhodobě představují nebezpečí sucha a záplavy, protože nemá vybudované zavlažovací systémy a další infrastrukturu . Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Lidé v Severní Koreji pracující běžně v továrnách a kancelářích byli vysláni do venkovských oblastí, aby se zapojili do boje proti se suchem, informovala státní média. V izolované komunistické zemi panují obavy z nedostatku potravin.
Severokorejský vůdce Kim Čong-un podle agentury Reuters vyzval k zavedení opatření, která by zlepšila špatnou situaci kolem zásobování potravinami. Do ní se země dostala kvůli pandemii covidu-19 a tajfunům. Pro KLDR dlouhodobě představují nebezpečí sucha a záplavy, protože nemá vybudované zavlažovací systémy a další infrastrukturu a případné závažné přírodní katastrofy mohou ohrozit její ekonomiku, na kterou doléhají mezinárodní sankce i to, že se prakticky zastavil obchod.
Severokorejský deník Rodong sinmun napsal, že vládní úředníci a pracovníci z kanceláří a továren pomohli zemědělcům v celé zemi a podíleli se na rozdělování čerpadel a rozvoji vodních zdrojů v oblastech, jež bývají zasažené suchem. Severně od Pchjongjangu budovali vodní nádrže, aplikovali hnojiva na rostliny a postarali se o to, že traktory a nákladní auta dovezly vodu do zemědělských podniků.
Severokorejský meteorologický ústav tento týden varoval, že bude až do začátku příštího týdne pokračovat suché počasí. Minulý týden informoval, že průměrná teplota v dubnu byla o 2,3 stupně Celsia vyšší než obvykle a spadlo jen 44 procent běžného množství srážek.
Organizace Spojených národů v březnu vyzvala Pchjongjang, aby otevřel hranice pro humanitární pracovníky a dovoz potravin. OSN upozornila, že kvůli prohlubující se izolaci KLDR mohou lidé v této zemi hladovět.
Světový potravinový program (WFP) už před pandemií upozorňoval, že více než 40 procent obyvatel Severní Koreje trpí podvýživou a potřebuje humanitární pomoc.
reklama
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.
Online diskuse
Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (21)
Mají konve,kterými zalívají v rojnici pole a urodu navíc v rámci uspor mají v kropítkach na konvi meně dírek.Jinak mám Asii vlmi rád a především čínskou kuchyni a její speciality.Kdo nejedl psa nežil.Tečka.
Odpovědět
Takže nežiju. Psa bych totiž nikdy vědomě nejedl.
Odpovědět
Zdravím.Nepatří to tady,ale rád čtete tohle téma.Je v prodeji kniha Hajní a hájenky Beskyd.Nevnucují.Mě se líbíla,ale u mě to je něco jiného protože některé lidí z knížky osobně znám.Pokud jste dodnes neežil dá se to ještě napravit.V utulku sa dá nějaký ten masiřější pes pořídít.Ale snažte se vybírat něco mladšího A ne nějakou 8-9 roku starou šlachu.Dobrou chut z Beskyd.
Odpovědět
Hm, a co jsem jedl, když jsem si dal v Sapě pikantního králíka s jasmínovou rýží?
Odpovědět
Pokud mám k něčemu citový vztah, odmítám to jíst. Pes je pro mě kamarád a ne potrava. Ze stejného důvodu bych nejedl kočky, želvy a našlo by se i ledacos jiného.
Odpovědět
K té duševní potravě nabizené p. Krasenskym zkuste českou variantu psa - stěně piva.
Odpovědět
Zase smůla. Na pivo moc nejsem. Maximálně jedno po mastném obědě, nebo zajít do zahrádky v horkém létě na jedno točené. Ale průtokový ohřívač byste ze mě neudělala. I tak moc díky za inspiraci.
Odpovědět
Prosím, rádo se stalo, však začíná sezóna:-)
Neříkalo se, že která vláda zdraží pivo, padne…? Nebo se mi něco jen plete… a vás se to stejně netýká, když ty patoky moc nepijete.
Odpovědět
Tak už aby domácí státní úřednictvo taky začalo kupovat motyky.
Odpovědět
A kampak půjdou dělat, když zelinářství u nás už v podstatě neexistuje?
Odpovědět
To byl nejčernější scénář, že by úrednictvo šlo pracovat rukama, to moudré strany a vláda nedopustí. Dovedete si představit u vás na poli 5 referentů s motykama?
Myslíte, že by nemohly zase vznikat zelinářstvi?
Odpovědět
kdyby ti idioti nevyvíjeli jaderné zbraně nanic a radši stavěli hráze....
Teď si představte, že se do téhle situace dostane celé Rusko. Ty současné sankce jsou ještě tvrdší a pořád se vylepšují.
Odpovědět
Írán je na tom podobně. Na jaderné zbraně peníze mají, ale zajistit závlahu země, to ne.
Odpovědět
Rusko je na to moc velký a moc bohatý, co se zdrojů týče.
A problémem Ruska na frontě nejsou sankce, ale jeho vlastní neschopnost a všeobecný tamní bordel ... ještě že tak.
Odpovědět
Zdroje jsou dobrá věc. Ale všeobecné blbství vše přerazí.
Odpovědět
Nejsoběstačnější země na světě. Ráj místních diskutérů. :-)
Odpovědět
To jako aby tam diskutéři odjeli? Já bych jela, na čumendu. Do Vladivostoku nějakým vlakem, pak přes park Zemi leopardů, pak asi autobusem, s batohem… pak zase domů.
Odpovědět
Tak to jste odvážné děvče, já bych tam nevlezl, ani kdy mi platili ... zejména s ohledem na možné eskapády s cestou odtamtud.
Odpovědět
To jsou jen sny...a to já mám cílů, ktere nejsou úplně turistické. Mohla by tam být pěkná příroda. Města by mě nezajimaly. Jenže my jsme doma špatní plánovači, nějak není čas, tak se stejně jede spontánně někam blízko...na Balkán a teď asi ani tam ne.
Odpovědět
|
|