https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/versace-a-furla-prestanou-pouzivat-prave-kozesiny
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Versace a Furla přestanou používat pravé kožešiny

16.3.2018 12:00 (ČTK)
Módní domy z celého světa se vzdávají pravých kožešin nejen pod tlakem ochránců zvířat, ale také v reakci na názory mladších zákazníků, kteří stále ve větší míře vyžadují oblečení, jehož produkce má co nejmenší dopady na životní prostředí. / Ilustrační foto
Módní domy z celého světa se vzdávají pravých kožešin nejen pod tlakem ochránců zvířat, ale také v reakci na názory mladších zákazníků, kteří stále ve větší míře vyžadují oblečení, jehož produkce má co nejmenší dopady na životní prostředí. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Italský módní dům Versace a výrobce kabelek a dalších doplňků Furla přestanou používat ve svých kolekcích pravé kožešiny. Připojují se tak rostoucí řadě luxusních značek, mezi nimiž jsou i firmy Gucci, Armani, Calvin Klein či Hugo Boss, které se rozhodly od používání kožešin ustoupit.
 

Organizace Humane Society International (HSI), která vede kampaň proti prodeji pravých kožešin, krok módního domu Versace přivítala. "Versace je nesmírně vlivná luxusní značka, která symbolizuje půvab a přepych," podotkla HSI.

Organizace citovala rozhovor Donatelly Versace s časopisem 1843. "Kožešiny? S tím jsem skončila. Nechci, aby se kvůli módě zabíjela zvířata. Nepřipadá mi to správné," prohlásila žena, která se po tragické smrti svého bratra Gianniho Versaceho (roku 1997 byl zavražděn v Miami) stala uměleckou ředitelkou módního impéria.

Módní dům Versace neupřesnil, kdy pravé kožešiny z jeho kolekcí zmizí. Vzhledem k tomu, s jakým předstihem jsou tyto kolekce vytvářeny, to ale nebude dříve než v nadcházející zimní sezoně, napsala agentura AP.

Módní domy z celého světa se vzdávají pravých kožešin nejen pod tlakem ochránců zvířat, ale také v reakci na názory mladších zákazníků, kteří stále ve větší míře vyžadují oblečení, jehož produkce má co nejmenší dopady na životní prostředí.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž příroděPražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist