https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/veterinarni-sprava-a-policie-odebraly-chovateli-z-jindrichohradecka-47-psu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Veterinární správa a policie odebraly chovateli z Jindřichohradecka 47 psů

10.12.2021 15:22 | JINDŘICHŮV HRADEC (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Volné dílo (public domain)
Státní veterinární správa a policie odebraly chovateli z Jindřichohradecka 47 psů plemene jorkšírský teriér. Důvodem byly nevhodné podmínky, v nichž psi žili. Z odebraných zvířat bylo 16 štěňat. ČTK to řekl mluvčí Státní veterinární správy Petr Majer.
 

"Psi se v době odebrání nacházeli ve špatném výživném stavu, měli přerostlé drápy a byli znečištěni výkaly, kterých byla plná podlaha, neboť je nikdo neodklízel. Psi neměli k dispozici napájecí vodu ani krmivo. V chovu byli nalezeni dva uhynulí dospělí psi a dvě uhynulá štěňata. Jeden pes musel být ze zdravotních důvodů utracen přivolaným soukromým veterinárním lékařem," uvedl mluvčí.

Zajištění psi byli převezeni do útulků v Táboře, Praze, Olomouci a do Kostelce nad Černými lesy. "Případ se podařilo ve velmi krátké době vyřešit díky vzájemné velmi dobré spolupráci zúčastněných subjektů a ochotě dobrovolníků z útulků a záchranných stanic, z nichž někteří byli ochotni ujet během jednoho dne stovky kilometrů, aby si mohli psy vyzvednout," uvedl Majer. Chovateli hrozí ve správním řízení pokuta až milion korun.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (2)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

BM

Břetislav Machaček

10.12.2021 18:28
Pokuta? A co tak cela bez WC, spát na podlaze a k jídlu chleba a voda?
Nepustit ven alespoň měsíc a pak by věděl, jak se choval k živým tvorům
on sám.
Odpovědět
JAROSLAV HALAMA

JAROSLAV HALAMA

11.12.2021 11:55Tuhle lidskou zrůdu by měl podkat stejnej osud jako ty pejsky !!

Publikovaný dne 10. 12. 2021, 15:58 na serveru Novinky.cz.
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist