https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/vlci-v-zooparku-u-parize-zautocili-na-bezkyni-ta-utrpela-vazna-zraneni
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Vlci v zooparku u Paříže zaútočili na běžkyni, ta utrpěla vážná zranění

23.6.2024 19:24 (ČTK)
Vlk v zooparku Thoiry ve Francii.
Vlk v zooparku Thoiry ve Francii.
Šestatřicetiletá žena skončila na jednotce intenzivní péče poté, co ji v zooparku u Paříže napadli vlci, když si šla zaběhat. Informoval o tom dnes zpravodajský server BBC News s odvoláním na francouzská média.
 
Běžkyně, která bydlela v jedné z chatek v parku, podle médií zabloudila do hlavní safari zóny, kde se návštěvníci smějí pohybovat jen v autech. Tři arktičtí vlci, kteří na ni zaútočili, ji pokousali na krku, zádech a na noze a způsobilí jí vážná zranění.

Zoopark Thoiry, který se nachází asi 40 kilometrů západně od Paříže, patří podle BBC ve Francii k nejpopulárnějším. Chová kolem 800 zvířat, která se mohou volně procházet, zatímco je návštěvníci pozorují z bezpečí automobilů.

Park také nabízí ubytování v blízkosti výběhů vlků a medvědů, chatky jsou ale chráněny elektrickým oplocením a příkopy.

"V tuto chvíli nevíme, jestli návštěvnice udělala chybu, nebo jestli byl problém ve značení," řekl listu Le Parisien nejmenovaný policejní zdroj.

Žena byla před vlky zachráněna, když hlídači v parku slyšeli její křik. Následně byla převezena do nedaleké nemocnice.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (36)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Karel Zvářal

Karel Zvářal

23.6.2024 19:32
Měla štěstí, holka.
Odpovědět
JS

Jarek Schindler

24.6.2024 09:02
Jen malé připomenutí toho, že to o Červené Karkulce není jen pohádka.
Odpovědět
LB

Lukas B.

24.6.2024 10:15 Reaguje na Jarek Schindler
tak. až nás zase nějaký panelákový vlkomil bude přesvědčovat, tak je dobré si vzpomenout.
putuje do mého malého soukromého archivu vysmívaných takzvaných urban legend - hned vedle článků o občanských sdruženích přistižených při raketýringu.
Odpovědět
JH

Jiří Hušek

24.6.2024 14:10 Reaguje na Lukas B.
Dej si to, prosím, do sekce zpráv o napadení medvědy ve výběhu v ZOO a roztrhání krotitele tygry v cirkusu.
Odpovědět
LB

Lukas B.

24.6.2024 14:20 Reaguje na Jiří Hušek
viz níže asi před hodinou.

hele vlk je šelma úplně stejně jako medvěd nebo lev, patří akorát do jiné čeládky. nebezpečnost medvěda*) nebo lva není bagatelizována a popírána, u vlka,je, nevím proč, tvrzeno, že všechny pohádky o karkulkách jsou vymyšlené.
mimochodem, souhlasím s tím, že lézt do výběhu polodomestikované šelmy v safari je velmi pitomý nápad. podobně, jako do ohrady kde jsou bejci masného plemene.

*) obecně na medvědy promořeném středním slovensku se odlehlejší tůrky a přechody s bivakováním doporučují v termínu dozrávání kukuřice, kdy si všichni medvědi nacpávají nácka na polích.
Odpovědět
PE

Petr Elias

24.6.2024 10:45 Reaguje na Jarek Schindler
Karkulku sežral vlk polární uprostřed safari, kam se smí jen autem? :D
Odpovědět
JS

Jarek Schindler

24.6.2024 20:52 Reaguje na Petr Elias
No tak to potom vysvětlíte proč se do toho safari k vlkům smí jen autem? Proč se mezi ty kouzelné plyšáčky k zulíbání ,co jsou jen zvědaví, nesmí pěšky?
Odpovědět
PE

Petr Elias

25.6.2024 07:01 Reaguje na Jarek Schindler
Protože vlk polární se lidí nebojí, protože žije v oblastech, ve kterých lidé nežijí. :D Ale jak vidím, je to nové střelivo pro vlkobijce, kteří si ani nepřečtou článek... :)
Odpovědět
PE

Petr Elias

24.6.2024 10:44
Zajímalo by mě, zda si ten článek místní moudroprdi přečtou pořádně. Je tam jedna taková nevýznamná pasáž:

,,Běžkyně, která bydlela v jedné z chatek v parku, podle médií zabloudila do hlavní safari zóny, kde se návštěvníci smějí pohybovat jen v autech. Tři arktičtí vlci, kteří na ni zaútočili, ji pokousali na krku, zádech a na noze a způsobilí jí vážná zranění.,,

Jít si tam zaběhat je asi tak stejně dobrý nápad, jako jít si zaběhat do lví rezervace někde v Keni, protože arktičtí vlci uloví pižmoně nebo soba a lidí se nebojí. Takže nějaká křehule pro ně není problém.

Z toho se nedá obvinit vlk, ale pouze lidská blbost (ale chápu, že pro bouchače to bude silný argument proti vlkům). :D
Odpovědět
pp

pavel peregrin

24.6.2024 11:39 Reaguje na Petr Elias
Přesně tak může dopadnout běžec u nás někde na Šumavě nebo v Beskydech nebo prostě tam, kde se vlci vyskytují. Kde prostě bude mít tu smůlu, že zkříží dráhu dvěma nebo třem vlkům, kteří se tam budou v tu chvíli pohybovat a ten běžec se jim znelíbí. A taky to podle tebe bude jeho blbost, že běžel někde v lese, kde nebylo žádné safari, ale operovala tam vlčí smečka?
Odpovědět
PE

Petr Elias

24.6.2024 12:03 Reaguje na pavel peregrin
Tak dávej bacha až tam poběžíš, Karkulko. :D
Odpovědět
pp

pavel peregrin

24.6.2024 17:02 Reaguje na Petr Elias
Argumenty nemáš? Nemáš, protože nemáš mozek a hlavu máš jen proto, aby ti nepršelo do krku. Ostatně, to z tvé odpovědi vidí zde všichni.
Odpovědět
PE

Petr Elias

25.6.2024 06:33 Reaguje na pavel peregrin
Ale mě je úplně jedno, co si soudruhu myslíš. Táhni olizovat ikonu Putlera a Konečné a až půjdeš ven, vezmi si hnědé kalhoty, ty chudinko. :D
Odpovědět
Karel Zvářal

Karel Zvářal

25.6.2024 06:39 Reaguje na Petr Elias
https://echo24.cz/a/HZBTh/zpravy-zahranici-volby-v-britanii-farage-valka-na-ukrajine-eu-nato-sunak-starmer#utm_content=freshnews&utm_term=nigel%20%20farage%20v%C3%A1lku%20na%20ukrajin%C4%9B&utm_medium=hint&utm_source=search.seznam.cz

S tou válkou to nebylo zdaleka tak jednoznačné, jak si to tu sdílíme, byť Putinovi netleskám.
Odpovědět
PE

Petr Elias

25.6.2024 07:00 Reaguje na Karel Zvářal
No jéje. Ten britský burešek/fičáček má jistě pravdu no... :D :D
Odpovědět
Karel Zvářal

Karel Zvářal

25.6.2024 07:10 Reaguje na Petr Elias
Vím, čí loutka je N.F., ale P. si bude tvrdě stát na požadavcích UA mimo NATO, ale mimo EU se mu to asi nepodaří. To je tvrdá geopolitická hra, kde se nedodržely dřívější smlouvy. Henry K. by mohl vyprávět.
Odpovědět
DA

DAG

25.6.2024 14:54 Reaguje na Karel Zvářal
S tou válkou je to naprosto jednoznačné. Rusák tam nemá co dělat.
Odpovědět
LB

Lukas B.

24.6.2024 12:32 Reaguje na pavel peregrin
ano, uznávám, že vlci na safari můžou být polodomestikovaní a mít sníženou či ztracenou plachost. ostatně, který běžec nemusel čelit pokusu o útok ze strany všelikých nevychovaných vořechů, žánop - ale jezevčík zakousnutý do lýtka není úplně na aro.
Odpovědět
PE

Petr Elias

24.6.2024 15:23 Reaguje na Lukas B.
,,Arctic wolves are strong animals that are generally unafraid of humans. They have been known to pry after animals significantly larger than them in size and the same applies to humans. If you approach an arctic wolf, don't be surprised by a sudden attack from these ferocious beasts.,,

https://safeworldwide.org/arctic-wolf/
Odpovědět
LB

Lukas B.

25.6.2024 10:35 Reaguje na Petr Elias
to je moc hezké. tuhle jsem četl nadřazeně pohrdavý komentář nějakého vlkomila (snad možná i na ekolistu?), že všechny ty historky á la Jack London jsou úplně vylhané a že nikdy žádný vlk žádné zlatokopce, lovce kožušin nebo indiány nenapadl a že je to myslivecká latina ne nepodobná historce o karkulce.

logicky očekávám, že když si nějaká smečka neškodných šelem troufne na losa nebo jelena, tak s člověkem bez palné zbraně nebude mít sebemenší problém.
Odpovědět
JS

Jarek Schindler

24.6.2024 21:01 Reaguje na Petr Elias
U nás naštěstí zatím lvy nikdo nevysadil ale vlků tu začíná být víc a víc. Takže jaký je rozdíl mezi tím jít si zaběhat? I u nás si jdete zaběhat mnohde tam kde se vlci vyskytují. Takže pointa není v tom kam si zrovna šla zaběhat ale spíš v tom, že na ni ti vlci, co jsou u nás vydávaní za člověku neškodná zvířata, vlbec zautočili.
Odpovědět
PE

Petr Elias

25.6.2024 06:38 Reaguje na Jarek Schindler
Kolik je u nás polárních vlků? :D
Odpovědět
RJ

Robert Jirman

24.6.2024 15:04
zajímavá sonda, jak lidi čtou je nadpisy, netýká se zdaleka jen Ekolistu-)
Odpovědět
Karel Zvářal

Karel Zvářal

24.6.2024 15:56 Reaguje na Robert Jirman
Pointa vtipu je v tom, že ti vlci byli v zooparku na člověka zvyklí, měli by se ho tedy bát (naučená plachost). Ale ti arktičtí byli do dnešních dnů mimo vliv lidské civilizace, ten vrozený strach jim chybí. A za jednu generaci ho nezískali, jak vidno. A útočí i evr. vlci, stejně jako např. kojot, jen těch případů není tolik jako v minulosti, kdy řádila mezi nimi vzteklina.
Odpovědět
SV

Slavomil Vinkler

24.6.2024 18:54 Reaguje na Karel Zvářal
Já myslím, že třeba lézt do lví klece není úplně košer.
Odpovědět
JS

Jarek Schindler

24.6.2024 21:10 Reaguje na Robert Jirman
Sice houby víte co já čtu ale v tomto případě je i ten nadpis dostatečný a výmluvný. Říká to co se snaží dnešní ochranáři bagatelizovat. Tedy že vlk není mírumilovné zvíře co je schopné se k člověku přiblížit pouze ze zvědavosti. To , že vlci zaútočili na běžkyni říká pouze to, že když zautočili jednou na jednom místě je víc než pravděpodobné, že jiní zautočí i podruhé na jiném místě.
Odpovědět
Karel Zvářal

Karel Zvářal

24.6.2024 15:38
https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-amerika-zemrela-hvezda-piratu-z-karibiku-tamayo-perry-roztrhal-ho-zralok-40477586#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=3&utm_campaign=abtest259_vymena_novinky_sz_varCC&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Něco pro fanclub jiných "neškodných" čelistí.
Odpovědět
BM

Břetislav Machaček

25.6.2024 09:41
Za pár let u nás: Vlci napadli v pražské Stromovce běžícího muže, neboť
nebyl oblečen do trička propagující návrat vlků a nebyl ani doprovázen
pasteveckými psy, jako paní Kletečková. Nejenom ovce potřebují ochranu
plotem a psy, ale každý, kdo nemá alespoň tričko s vlčí hlavou na hrudi.
Těmto vlkomilům se moudří vlci naopak odvděčí oblízáním a označení močí.
Odpovědět

Radek Čuda

25.6.2024 14:14 Reaguje na Břetislav Machaček
Skoro jste se trefil ... ZOO je od Stromajdy kousek:-))).

A tím ta podobnost končí.
Odpovědět
PE

Petr Elias

25.6.2024 11:33
No jo no. Opět spousta strachu, nesmyslných argumentů a absurdit v diskuzi (macháček se opět předvedl...). Opět si nikdo článek pořádně nepřečetl. A nikdo se opět nezajímá (nechce pochopit) co za vlky to bylo a proč k incidentu došlo. :D Zaslepenost vládne Ekolistu. :D

Zde si odložím něco o vlcích:

https://www.wwf.de/fileadmin/fm-wwf/Publikationen-PDF/Deutschland/Report-Wolf-attacks-2002-2020.pdf

A zde si odložím něco o psech:

https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0379073820304540

Takže při zachování ekolistové vystrašenosti, nesmyslnosti a absurdity a podle počtu usmrcených lidí jsem pro plošnou eliminaci bojových plemen a plemen u kterých by mohlo dojít k fatálnímu útoku na lidi. ;)
Odpovědět

Radek Čuda

25.6.2024 14:18
Tohle nemá lautr co dělat s vlky ve volné přírodě a jediná otázka je, jak se do té zóny ta ženská dostala.

A holčina dopadla ještě dost dobře, bo kdyby si stejně šla zaběhat třeba do Afrického safari ve Dvoře Králové, tak by se potkala s lepšími mazlíky, než jsou nějací 3 vlci.
Odpovědět
AD

Alice D

25.6.2024 17:09 Reaguje na Radek Čuda
1***
Odpovědět
Karel Zvářal

Karel Zvářal

25.6.2024 18:53 Reaguje na Radek Čuda
Celkem dobrej blábol. Jak víte, že ti vlci v zoo "nemají nic společného" s divokými vlky - a hned v zápětí dovozujte, jako by zvířata v safari MĚLA něco společného s divočinou - a jsou tudíž nebezpečnější?
Odpovědět

Radek Čuda

26.6.2024 16:34 Reaguje na Karel Zvářal
A jéje ... Zvářal a chápání psaného textu :-).

Pro vás se pokusím o extrakci pointy do formy pro ... každého:-). Lézt do ohrazeného prostoru se zvířaty je pro náhodného pocestného/běžce VŽDY blbej nápad a vyvozovat z toho cokoli jiného je nesmysl.

Ne že bych si dělal iluze o tom, že zrovna vám to dojde.
Odpovědět
Karel Zvářal

Karel Zvářal

27.6.2024 14:29 Reaguje na Radek Čuda
A jéje, užvaněný Čuda trumfne svými zážitky a bláboly o ničem všechny, že jó! Základní chyba byla umístění chatky uvnitř zoo, kde může dojít k náhodné chybě a vlci uniknou.

Holčina dopadla dobře díky zásahu lidí z okolí, neb by ji čekala trýznivá smrt. Jinde v safari se uklízí (ve dvou) mezi pohybujícími se polodomestikovanými "divokými" zvířaty.

Ale tento smysl otázky bylo pro vás nemožné pochopit ani smykem, že jó!
Odpovědět
MK

Majka Kletečková

1.7.2024 14:59
Není to ani první, ani poslední případ blbosti těch návštěvníků ZOO nebo safari, kteří nedodrží zákaz vstupu do vymezených míst s chovanými divokými zvířaty. Dopadá to podobně, ať už dotyční vlezou k lidoopům, šelmám nebo třeba do ohrady s velkými divokými kopytníky. Vzpomínám na vyprávění kurátora pražské ZOO v Troji o tom, jak u nich ještě v době před sametem hřebec převaláka zkalpoval tvář návštěvníka, který se k němu pouze naklonil přes plot, aby si ho pohladil.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist