https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/volkswagen-prevadi-elektrarny-ve-svem-vyrobnim-komplexu-na-zemni-plyn
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Volkswagen převádí elektrárny ve svém výrobním komplexu na zemní plyn

12.3.2018 07:39 (ČTK)
Společnost přislíbila, že v období 2010 až 2025 sníží svůj dopad na životní prostředí o 45 procent a k dosažení tohoto cíle by měla přispět právě modernizace elektráren. Nová zařízení také zásadně sníží spotřebu vody, objem odpadů a další emise. / Ilustrační foto
Společnost přislíbila, že v období 2010 až 2025 sníží svůj dopad na životní prostředí o 45 procent a k dosažení tohoto cíle by měla přispět právě modernizace elektráren. Nová zařízení také zásadně sníží spotřebu vody, objem odpadů a další emise. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Německá automobilka Volkswagen (VW) už nebude ve dvou elektrárnách ve svém výrobním komplexu ve Wolfsburgu spalovat uhlí, ale zemní plyn. Do jejich modernizace investuje 400 milionů eur (10,17 milionu Kč). Společnost oznámila, že elektrárny, které vedle montážního závodu VW zásobují teplem město Wolfsburg, mají na nový druh paliva přejít v letech 2021 a 2022.
 

Po skandálu s podváděním při testování emisí vozů s naftovými motory se německá automobilka snaží napravit pošramocenou pověst, stimulovat prodeje a současně zvýšit svou tržní hodnotu, která kvůli tomu spadla na polovinu, píše server CNN. Silnou podporou vozidel na elektrický pohon se VW pasuje do pozice ekologického lídra.

Společnost přislíbila, že v období 2010 až 2025 sníží svůj dopad na životní prostředí o 45 procent a k dosažení tohoto cíle by měla přispět právě modernizace elektráren. "Nová zařízení také zásadně sníží spotřebu vody, objem odpadů a další emise," prohlásil šéf skupiny pro otázky životního prostředí Stephan Krinke.

Německo je závislé na uhlí v mnohem větší míře než jiné rozvinuté země. Podle Mezinárodní agentury pro energii (IEA) je tam z uhlí vyráběno 43 procent energie, zatímco ve Francii jsou to dvě procenta, v Británii devět a v USA 31 procent.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist