https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/volkswagen-vyplati-v-britanii-kvuli-afere-dieselgate-193-milionu-liber
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Volkswagen vyplatí v Británii kvůli aféře dieselgate 193 milionů liber

27.5.2022 00:45 (ČTK)
Tím, že Volkswagen namontoval do vozů podvodné zařízení, mohly jeho automobily získat certifikaci jako vyhovující normám Evropské unie pro znečištění. Ve skutečnosti vypouštěly až čtyřicetinásobek zákonem povoleného množství oxidu dusičitého.
Tím, že Volkswagen namontoval do vozů podvodné zařízení, mohly jeho automobily získat certifikaci jako vyhovující normám Evropské unie pro znečištění. Ve skutečnosti vypouštěly až čtyřicetinásobek zákonem povoleného množství oxidu dusičitého.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Německá automobilka Volkswagen vyplatí v Británii kvůli urovnání skandálu kolem měření emisí, přezdívanému dieselgate, 193 milionů liber (5,6 miliardy Kč). Peníze si mezi sebou rozdělí více než 90 000 britských řidičů vozů, do kterých firma nainstalovala software, který zlepšoval výsledky emisních testů dieselových motorů. Německá automobilka se zákazníkům znovu omluvila a uvedla, že pracuje na obnovení důvěry, informoval zpravodajský server BBC.
 

Skandál dieselgate propukl v roce 2015 a vedl k tomu, že Volkswagen čelí soudnímu sporům v několika zemích. Skupina již celosvětově vyplatila na pokutách, odškodném a programech zpětného odkupu více než 30 miliard eur (téměř 741 miliard Kč).

Tím, že Volkswagen namontoval do vozů podvodné zařízení, mohly jeho automobily získat certifikaci jako vyhovující normám Evropské unie pro znečištění. Ve skutečnosti vypouštěly až čtyřicetinásobek zákonem povoleného množství oxidu dusičitého. Ten je spojován s onemocněním dýchacích cest a s předčasným úmrtím.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (2)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

ZW

Zdenek Wenzel

27.5.2022 07:45
Tady mne jen zaráží, jak VW chtějí v roce 2025 vyrobit lidové BV za přijatelné ceny.
Odpovědět
SP

Svatá Prostoto

27.5.2022 13:57 Reaguje na Zdenek Wenzel
Je fakt, že jsem po přečtení vaše příspěvku kouknul kolik u nách chtějí teď za ID3 ... a slušně to zvedli ... základ za 1,2 míče.

To o sto litrů víc, jak v základu Enyaq. A to je, aspoň to je jim nutno přiznat, fakt hezký auto ... i když teda zase SUV obluda.
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist