https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/vyrobce-panelu-ze-slamy-chce-proniknout-na-indicky-trh
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Výrobce panelů ze slámy chce proniknout na indický trh

3.1.2019 00:32 | JEDOUSOV (ČTK)
Výrobce panelů z lisované slámy, firma Ekopanely, z Jedousova na Pardubicku se snaží proniknout na indický trh. Jeden vzorový domek z tohoto materiálu již v Indii stojí, další se připravují.
Výrobce panelů z lisované slámy, firma Ekopanely, z Jedousova na Pardubicku se snaží proniknout na indický trh. Jeden vzorový domek z tohoto materiálu již v Indii stojí, další se připravují.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Výrobce panelů z lisované slámy, firma Ekopanely, z Jedousova na Pardubicku se snaží proniknout na indický trh. Jeden vzorový domek z tohoto materiálu již v Indii stojí, další se připravují. Vznikl s pomocí podnikatelky Shriti Pandey, která se snaží v Indii prosadit projekt sociálního bydlení z ekopanelů. Byla za něj oceněna i v soutěži nejlepších světových nápadů udržitelného rozvoje The Youth Assembly - Impact Challenge na půdě OSN v New Yorku, řekl jednatel společnosti Jan Bareš.
 

"Vypadá to relativně slibně, indický trh má velký potenciál. Nenabízíme jednotlivé panely, ale jednoduchý montovaný domek," uvedl Bareš. Podle něj by se ale vyplatilo i dodávat stavební materiál ze slámy.

V budoucnu nevylučuje ani export výrobní technologie desek. V Indii by pro ni byl potřebný materiál a uplatnily by se stovky výrobních linek. Jedna je schopná vyrábět asi 220 domků měsíčně, což však vyžaduje zaměstnat včetně montáže asi 750 lidí.

Rodinná firma Ekopanely CZ byla založena v roce 1999, pracují v ní dvě desítky zaměstnanců. Kromě vlastních panelů projektuje a dodává i montované rodinné domy, v Česku jich stojí asi 700.

Stavební materiál ze slámy není úplnou novinkou. První panel z lisované slámy byl vyroben po druhé světové válce ve Velké Británii.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Setkání s přírodou

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist