https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/vystava-v-plzni-provazi-intimnim-zivotem-zvirat
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Výstava v Plzni provází intimním životem zvířat

28.8.2020 04:09 | PLZEŇ (ČTK)
V několika akváriích a teráriích mohou také pozorovat dvoření u ryb či životní projevy brouků, hlemýžďů a strašilek.
V několika akváriích a teráriích mohou také pozorovat dvoření u ryb či životní projevy brouků, hlemýžďů a strašilek.
S intimním životem zvířat, jejich rozmnožovacími rituály a strategiemi seznamuje v Plzni nová výstava Západočeského muzea. Expozice nazvaná Milování v přírodě: průvodce intimním životem zvířat je určena především pro žáky druhého stupně základních škol a pro středoškoláky, je atraktivní ale i pro rodiny s dětmi a pro dospělé návštěvníky. V muzeu bude otevřená do 3. ledna 2021, řekl kurátor Roman Vacík.
 

Výstava vznikla ve spolupráci s Vlastivědným muzeem v Olomouci, kde se představila před asi třemi lety, plzeňští muzejníci ji ale doplnili o své další sbírkové předměty a exponáty. Jádrem jsou kvalitní fotografie a sbírkové předměty doplněné vysvětlujícím textem, který je založený na nejnovějších vědeckých poznatcích. Autoři chtěli nabídnout vysokou informační a estetickou hodnotu. Výstava podává ucelený přehled o způsobech rozmnožování zvířat, vysvětluje výhody a nevýhody jednotlivých rozmnožovacích strategií - tedy důvody, které vedly k jejich evoluci.

Návštěvníky má zaujmout interaktivita a hravé prvky, jimiž je expozice doplněna. "Mohou si třeba sestavit profil svého ideálního partnera, nebo si na interaktivní obrazovce vyzkoušet výběr partnera podle jeho tváře," popsal Vacík. Lidé také uslyší zvuky roztoužených zvířat, mohou se zapojit do interaktivní hry zaměřené na rozeznávání pohlaví zvířat. V několika akváriích a teráriích mohou také pozorovat dvoření u ryb či životní projevy brouků, hlemýžďů a strašilek. Ve fotopointu se mohou návštěvníci vyfotit v kůži lva nebo lvice a mohou si také zazávodit s modely spermií na lanech o to, která oplodní vajíčko, a zda se tedy narodí chlapec nebo děvče, dodal Vacík.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist