https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/z-thajske-zoo-uzavrene-kvuli-koronaviru-byli-zachraneni-tygri-a-medvedi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Z thajské zoo uzavřené kvůli koronaviru byli zachráněni tygři a medvědi

11.6.2022 00:47 | Pchúket (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Thajská skupina ochránců zvířat zachránila poslední tygry a medvědy ze zoologické zahrady na ostrově Pchúket, která musela v loňském roce kvůli výraznému poklesu návštěvnosti za pandemie koronaviru zavřít. Informovala o tom agentura Reuters.
 

Nedostatek turistů dostal zoo do finančních problémů, koncem loňského roku proto ukončila provoz. Několik zvířat tam ale zůstalo bez odpovídající péče.

Zachránit celkem potřebovalo 11 tygrů a dva medvědi, řekl zakladatel Nadace přátel přírody v Thajsku (WFFT) Edwin Wiek. Poslední tři zvířata nadace odvezla tento týden do svého záchranného střediska pro divoká zvířata v centrální provincii Pchetburí. Do divočiny se po dlouhém pobytu v zoo vrátit nemohou.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist