https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/za-kradez-tucnaku-a-jejich-prodej-pres-facebook-ceka-brita-vezeni
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Za krádež tučňáků a jejich prodej přes facebook čeká Brita vězení

31.10.2020 13:50 | LONDÝN (ČTK)
Bradley Tomes se v roce 2018 do zoologické zahrady v hrabství Cumbria dvakrát vloupal, uvedla prokuratura. Z areálu kromě dvou tučňáků, přezdívaných Penny a Pablo, ukradl také řadu dalších ptáků včetně volavek či papoušků. Ilustrační obrázek
Bradley Tomes se v roce 2018 do zoologické zahrady v hrabství Cumbria dvakrát vloupal, uvedla prokuratura. Z areálu kromě dvou tučňáků, přezdívaných Penny a Pablo, ukradl také řadu dalších ptáků včetně volavek či papoušků. Ilustrační obrázek
Britský soud v pátek uložil 32 měsíců vězení muži, který ze zoologické zahrady na severozápadu Anglie ukradl dvojici tučňáků Humboldtových a prodal je prostřednictvím facebooku. Informovala o tom agentura AP. Pětadvacetiletý odsouzený před krádeží v zoo pracoval jako chovatel.
 

Bradley Tomes se v roce 2018 do zoologické zahrady v hrabství Cumbria dvakrát vloupal, uvedla prokuratura. Z areálu kromě dvou tučňáků, přezdívaných Penny a Pablo, ukradl také řadu dalších ptáků včetně volavek či papoušků.

Úřady Tomese zatkly poté, co sběratel, kterému tučňáky prodal za 9000 liber (273 000 korun), kontaktoval veterináře kvůli špatnému zdraví obou ptáků. Kupec také incident i přes prosby Tomese, který mu slíbil vrácení peněz, nahlásil na policii.

Podle prokuratury odsouzený "ukázal naprostou lhostejnost ke stavu ptáků, které pro vlastní finanční zisk ukradl svému bývalému zaměstnavateli".

"Při policejním výslechu obvinění popřel, ale když byl obeznámen se silnými důkazy svědčícími proti němu, přiznal vinu," dodala prokuratura.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist