https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/zahradni-slavnost-v-hostetine-nabidne-bohaty-program-zejmena-detem
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Zahradní slavnost v Hostětíně nabídne bohatý program zejména dětem

3.6.2022 19:25 | HOSTĚTÍN (ČTK)
Foto | Palickap / Wikimeda Commons
V Hostětíně na Uherskohradišťsku se v neděli 5. června opět uskuteční Zahradní slavnost. Bohatý program je připraven především pro děti, které mohou bádat a tvořit v přírodní zahradě. Organizátoři pro návštěvníky chystají také prohlídky zahrady s lektory, zahradní poradenství nebo hudební produkce, sdělila Hana Machů z pořádajícího Centra Veronica.
 

Zahradní slavnost bude v Hostětíně posedmé, začne ve 13:00. "Na Zahradní slavnosti chceme návštěvníkům představit naši certifikovanou ukázkovou přírodní zahradu, přiblížit postupy šetrnější k přírodě, ale i motivovat k pěstování a zvyšování regionální produkce," řekla Marie Křiváková, ředitelka Centra Veronica Hostětín.

Akce je podle ní pojatá jako oslava a setkávání lidí z regionu. "Máme připraveny netradiční ochutnávky, nápoje a pomazánky z planých rostlin, děti se mohou těšit na poznávání domečků živočichů žijících na zahradě a na řadu přírodních herních interaktivních prvků, které v zahradě máme. Mohou si také sbít ptačí budku nebo vyrobit škvoří domeček," uvedla Křiváková.

Pro děti jsou připraveny i badatelské a tvořivé aktivity a Stezka kapky vody. Při pěkném počasí se některé aktivity uskuteční u potoka v zahradě. "Doporučujeme rodičům, aby dětem vzali s sebou i holínky," uvedli organizátoři. Aktivity jsou podle nich vhodné i pro děti s hendikepem, což je cílová skupina, se kterou v Hostětíně spolupracují už sedm let.

O vegetariánské i jiné občerstvení se postarají kuchařky z hostětínské kuchyně a cukrářky z environmentálního sociálního podniku Fér Kaffé Slavičín. Na kytaru zahraje Stanislav Hyrák, vystoupí i žáci a učitelé ZUŠ Slavičín. Součástí slavnosti bude také výměna knih s přírodovědnou tematikou. Výtěžek ze vstupného je určen na podporu ekologického vzdělávání dětí a na podporu pobytů hendikepovaných dětí v Hostětíně.

Obec je známá aktivitami směřujícími k úsporám energií a ochraně životního prostředí. Dlouhodobě klade důraz na trvale udržitelný rozvoj. Aktivně využívá místních zdrojů a obnovitelných energetických surovin.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist