https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ze-zatoulane-ovce-ostrihali-v-australii-30-kilo-rouna
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ze zatoulané ovce ostříhali v Austrálii 30 kilo rouna

24.7.2018 00:36 (ČTK)
Ovci zbavili 30 kilogramů vlny dlouhé 33 centimetrů (na obrázku).
Ovci zbavili 30 kilogramů vlny dlouhé 33 centimetrů (na obrázku).
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Více než lehce se teď cítí ovce farmáře Graema Bowdena z východní Austrálie, kterou se po několika letech konečně podařilo chytit a ostříhat. Jak dnes informovala agentura Reuters, ovci zbavili 30 kilogramů vlny dlouhé 33 centimetrů. To je více než šestinásobek průměrného množství rouna ostříhaného z jedné ovce během pravidelného stříhání.
 

Ovce se zřejmě o svou srst dobře starala, protože podle farmáře Bowdena byla vlna neuvěřitelně čistá.

"Už jsme ji ostříhali. A s tak vysokou cenou vlny, jako je teď, by bylo fajn mít takových aspoň 2000. Mohl bych nakoupit nějaké seno," napsal Bowden na svůj facebookový profil.

Cena za australskou ovčí vlnu v letošním roce vystoupila na nový rekord. V posledních dnech se pohybovala kolem 20 australských dolarů (326 Kč) za kilogram, což je meziroční nárůst o více než 30 procent.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist