https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/zemrel-pes-ktery-byl-v-karantene-kvuli-podezreni-na-koronavirus
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Zemřel pes, který byl v karanténě kvůli podezření na koronavirus

19.3.2020 00:16 | VÍDEŇ (ČTK)
V Hongkongu uhynul sedmnáctiletý pes, u kterého panovalo podezření, že se nakazil od své majitelky novým koronavirem.  / Ilustrační foto
V Hongkongu uhynul sedmnáctiletý pes, u kterého panovalo podezření, že se nakazil od své majitelky novým koronavirem. / Ilustrační foto
Licence | Volné dílo (public domain)
V Hongkongu uhynul sedmnáctiletý pes, u kterého panovalo podezření, že se nakazil od své majitelky novým koronavirem. Předběžné testy u zvířete koncem února prokázaly "slabou" přítomnost viru, opakované testy minulý týden ale byly negativní. Dva dny po propuštění z karantény pes pošel. Podle veterinářů mohl být příčinou jeho smrti stres způsobený karanténou a odtržením od rodiny.
 

O hongkongském psu média dříve psala jako o možném prvním případu přenosu nákazy novým koronavirem z člověka na zvíře. Tyto obavy podle agentury Reuters vyvrátil test z minulého týdne, který přítomnost nového typu koronaviru u psa nepotvrdil.

Předcházející test z konce února ukázal u psa "slabou" přítomnost viru, který byl nalezen ve vzorcích odebraných z nosní a ústní dutiny zvířete. Podle expertů je pravděpodobné, že se ve skutečnosti nejednalo o nákazu, ale jen o kontaminaci.

Odborníci v souvislosti s hongkongským případem zdůraznili, že majitelé domácích mazlíčků by neměli propadat panice a vzdávat se svých zvířat. Podle Světové zdravotnické organizace neexistuje důkaz, že by se domácí mazlíčci koronavirem mohli infikovat.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist