https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/zena-z-bavorska-si-koupila-v-cesku-karakala-chovala-ho-v-kuchyni
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Žena z Bavorska si koupila v Česku karakala, chovala ho v kuchyni

20.2.2021 00:27 | BERLÍN (ČTK)
Karakal, který žije v Africe a jihozápadní Asii, vzhledem připomíná rysa. Úzce spřízněn s ním ale není. Ve většině států, kde se vyskytuje, je chráněn. Ilustrační foto
Karakal, který žije v Africe a jihozápadní Asii, vzhledem připomíná rysa. Úzce spřízněn s ním ale není. Ve většině států, kde se vyskytuje, je chráněn. Ilustrační foto
Policie v bavorském Weidenu zabavila tamní obyvatelce kočkovitou šelmu karakala. Žena, která se nyní zodpovídá z porušení zákona o ochraně zvířat, si karakala nazývaného také africký rys pořídila podle bavorské televize BR v prosinci od soukromého chovatele v Česku a po převozu do Německa ho chovala v kuchyni.
 

Na zvíře dostaly úřady upozornění od sousedů. Policie na místě zjistila, že karakal měl v kuchyni, která pro chov není vhodná, sestavenou boudu a kočičí toaletu. Žena navíc veterinární úřad nepožádala o povolení k chovu exotických zvířat a vlastnictví šelmy ani neohlásila.

Karakal, který žije v Africe a jihozápadní Asii, vzhledem připomíná rysa. Úzce spřízněn s ním ale není. Ve většině států, kde se vyskytuje, je chráněn.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist