https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/zimbabwe-prodalo-cine-a-dubaji-97-slonu-vydelek-pomuze-zviratum
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Zimbabwe prodalo Číně a Dubaji 97 slonů, výdělek pomůže zvířatům

14.5.2019 00:30 | HARARE (ČTK)
Zimbabwe prodalo za šest let do Číny a Dubaje celkem 97 slonů, za zvířata utržilo 2,7 milionu dolarů (téměř 62 milionů Kč). / Ilustrační foto
Zimbabwe prodalo za šest let do Číny a Dubaje celkem 97 slonů, za zvířata utržilo 2,7 milionu dolarů (téměř 62 milionů Kč). / Ilustrační foto
Foto | tpsdave / Pixabay
Zimbabwe prodalo za šest let do Číny a Dubaje celkem 97 slonů, za zvířata utržilo 2,7 milionu dolarů (téměř 62 milionů Kč). Slonů je v zemi přebytek, úřady je ale nemohou nechat odstřelit, protože jim to zakazuje mezinárodní dohoda. Výdělek plánuje vláda použít na financování programů na ochranu zvířat. Informoval o tom zpravodajský server BBC.
 

Podle vyjádření zimbabwské ministryně turismu šlo o dvou až tříleté slony, kteří ještě nejsou dospělí. Jednoho slona země prodala za 13.500 až 41.500 dolarů (asi 310.000 až 952.000 Kč).

Zimbabwe se podle vyjádření ministryně dokáže postarat o 55.000 slonů, nyní jich tam ale žije 85.000.

Tématem se před týdnem zabývali zástupci vlád zemí, na jejichž území se rozkládá přeshraniční rezervace Kavango-Zambezi. Zimbabwe spolu s Jihoafrickou republikou a Namibií usilují o zrušení zákazu lovu slonů a chtějí změnit mezinárodní dohody tak, aby jim umožnily prodat jejich zásoby slonoviny.

Podle ministryně má Zimbabwe slonovinu v hodnotě 300 milionů dolarů (téměř 6,9 miliardy Kč). Zisk z prodeje by měl jít opět na ochranu těchto zvířat a na pomoc komunitám žijícím na území rezervace.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

J

Josef Mozek

14.5.2019 10:10
Naše ZOO by tak mohly pořídit slůně za pár set tisíc + doprava, místo toho se utrácí stamiliony za odchov ( chovatelské zařízení, následná péče ). Dobrá logika.
Odpovědět
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist