https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/zralok-u-sinaje-pripravil-o-ruku-ukrajinskeho-turistu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Žralok u Sinaje připravil o ruku ukrajinského turistu

29.10.2020 00:03 | KÁHIRA (ČTK)
V této části moře se podobné incidenty nestávají běžně.
V této části moře se podobné incidenty nestávají běžně.
Licence | Volné dílo (public domain)
Zdroj | NASA
Při útoku žraloka v Rudém moři u egyptského letoviska Šarm aš-Šajch přišel ukrajinský turista o ruku a egyptský průvodce o nohu. Informovaly o tom egyptské úřady. Jak napsala agentura AP, v této části moře se podobné incidenty nestávají běžně.
 

Egyptské ministerstvo životního prostředí oznámilo, že se v neděli ukrajinská turistka s 12letým synem vydali spolu s egyptským průvodcem potápět v národním parku Rás Muhammad u jižního cípu Sinajského poloostrova. Na skupinu zaútočil dvoumetrový žralok a zranění pak byli převezeni do nejbližší nemocnice. Úřady celou oblast uzavřely.

Ukrajinská agentura pro turistický rozvoj oznámila, že 12letý hoch je na jednotce intenzivní péče a že se při chirurgickém zákroku jeho paži zachránit nepodařilo. Matka je zraněná lehce, průvodce přišel o nohu.

AP píše, že v minulých letech žraloci v Rudém moři u egyptských břehů útočili výjimečně. V roce 2010 ale jednoho evropského turistu u Šarm aš-Šajchu zabili a několik dalších zmrzačili.

Šarm aš-Šajch je jednou z nejvyhledávanějších turistických destinací v Egyptě, poskytuje únik z chladného zimního podnebí panujícího v zimě v Evropě, píše AP. Populární je potápění k tamním korálovým útesům.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist