http://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/rady-a-navody/v-brne-a-tisnove-je-k-mani-800-vanocnich-jedlicek-v-kvetinacich
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

V Brně a Tišnově je k mání 800 vánočních jedliček v květináčích

9.12.2015 11:39 | PRAHA (ČTK)
Ochránci přírody záměrně prodávají jedle bělokoré. Jde o původní dřevinu v Čechách a na Moravě, která ale z lesů v uplynulých desetiletích kvůli intenzivní těžbě téměř vymizela.
Ochránci přírody záměrně prodávají jedle bělokoré. Jde o původní dřevinu v Čechách a na Moravě, která ale z lesů v uplynulých desetiletích kvůli intenzivní těžbě téměř vymizela.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Rezekvítek
Ochránci přírody letos nabízejí v předvánočním prodeji obyvatelům Brna a Tišnova ke koupi 800 jedliček bělokorých v květináčích. Zhruba půlmetrové jedle jim doma vytvoří vánoční atmosféru a na jaře je budou moci společně vysadit v lesích mezi Vranovem a Svinošicemi na Brněnsku. Akci pořádají ekologové letos posedmnácté. Zájem o stromky vzrůstá, řekla dnes koordinátorka prodeje Tereza Žižková z brněnského centra ekologické výchovy Rezekvítek.
 

"Počet jedliček v květináčích, které jsme pro letošní předvánoční prodej objednali u firmy Lesy města Brna, jsme ve srovnání s loňskem zvýšili zhruba o 200. V případě velkého zájmu jsme ještě schopni dodat další," uvedla. Lidé si je mohou zakoupit ve 13 ekologických centrech a poradnách ve městě.

Nejvíce lidí si pro ně chodí do Zeleného domu v Panské ulici. Stromek stojí 99 korun a ke každému dostane kupující i podrobný návod, jak se o něj má přes zimu starat. Cílem akce je, aby po svátcích ubylo použitých vánočních stromů v odpadcích.

Ochránci přírody záměrně prodávají jedle bělokoré. Jde o původní dřevinu v Čechách a na Moravě, která ale z lesů v uplynulých desetiletích kvůli intenzivní těžbě téměř vymizela. Společné výsadby se účastní pravidelně asi 200 lidí. V příměstských lesích tak již veřejnost vysázela přes hektar jedlového lesa. Ostatní si jedličky sázejí u svých domů, chalup a chat.

Přečtěte si článek S vánočním stromkem jako s květinou: seříznout a dát do vodyDalší informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
Vladimír Klepáč
tisknout poslat
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.
Článek vyšel díky podpoře Ministerstva životního prostředí, jeho obsah nemusí vyjadřovat stanoviska MŽP.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist