http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/kverulant-org-dnes-odhalil-jiz-ctvrty-utok-billboardove-lobby-na-zakon-proti-billboardum
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Tiskové zprávy

Kverulant.org: Kverulant.org dnes odhalil již čtvrtý útok billboardové lobby na zákon proti billboardům

3. března 2017 | Kverulant.org
Autor: info@kverulant.org
V květnu 2012 byla přijata novela zákona o pozemních komunikacích, která zakazuje nejnebezpečnější billboardy. Podle této novely billboardy zmizí od dálnic a silnic I. třídy nejpozději 1. září letošního roku. Přijetí tohoto zákona bylo vyvrcholením Kverulantovy kampaně.

Kverulant.org již zaznamenal čtyři útoky billboardové lobby na tento zákon. Nejprve poslanec Stanislav Berkovec v dubnu 2016 předložil do parlamentu návrh, který by tento termín oddálil o pět let. Pak se hned dvakrát pokusil prosadit zájem billboardové lobby poslanec Jaroslav Foldyna. Podstatou jeho návrhů bylo podstatné rozšíření takzvaného zastavěného území podél komunikací, ze kterého billboardy nebudou muset zmizet. I díky Kverulantovi žádný z těchto návrhů neprošel.

Včera na pomoc billboardové lobby přispěchal poslanec Bendl a do novely upravující vydávání řidičských oprávnění "přilepil" změnu definice zastavěného území. Petr Bendl chce uzákonit, aby toto území nebylo definováno zákonem jako určitý počet staveb, ale o jeho rozsahu mohly rozhodovat obce. S těmi by se mohli billboardáři dohodnout mnohem snáz a mohli by tak výrazně rozšířit území kolem sinic I. třídy, ze kterého nebudou muset v letos v září odstraňovat svoje poutače. Kverulantovi se již podařilo odvrátit již tři útoky billboardové lobby na zákaz billboardům a věří, že i tentokrát bude úspěšný.
info@kverulant.org tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Blíž přírodě

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist