http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-byvale-myslivne-ve-stromovce-vznikne-nove-zazemi-pro-zahradniky
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

V bývalé myslivně ve Stromovce vznikne nové zázemí pro zahradníky

28.9.2016 09:25 | PRAHA (ČTK)
V bývalé myslivně ve Stromovce vznikne zázemí pro zahradníky, oprava objektu bude stát 3,1 milionu korun. Skončila také rekonstrukce brány u letohrádku. Praha v předchozích letech investovala také do vodních ploch v této bývalé královské oboře. Chystá také odkládanou rekonstrukci Šlechtovy restaurace asi 170 milionů korun, začít by měla příští rok.
 

Brána u letohrádku i myslivna stojí u jihozápadního okraje nejstaršího pražského parku. Myslivna dostane novou střechu a vnitřní schodiště do podkroví, kde jsou umístěné sklady. Odstraněná bude od historického objektu novodobá veranda.

Myslivna je součástí památkově chráněného areálu Místodržitelského letohrádku. Původně jako gotický lovecký zámeček Vladislavem Jagellonským koncem 15. století. Vstupní brána Místodržitelského letohrádku v Praze byla vybudována v roce 1814, kdy byla dokončena přestavba areálu do dnešní novogotické podoby.

Restaurátoři na ní pracovali od července, město oprava stála 1,3 miliardy korun. Do brány zatékalo, což narušilo statiku její horní části. Odstraněné byly také neodborné zásahy z minulosti. Před necelými šesti lety dekorativní část brány poškodilo projíždějící nákladní auto.

Před dvěma lety investovalo 3,3 milionu korun do opravy sesouvajícího se svahu pod letohrádkem. Firma zároveň opravila poškozené mlatové povrchy cest, postavila opěrné zdi se zábradlím a zakázka se týkala také rekonstrukce navazujících poškozených zpevněných ploch pod hrází bývalého Rudolfova rybníka ve Starém parku. Dalších více než devět milionů stály úpravy vodních ploch, které letos skončily.

Město připravuje také opravu Šlechtovy restaurace. V září vypsalo veřejnou zakázku, práce by tak mohly začít na jaře. Oprava by měla vyjít na maximálně 169 milionů korun.

Stromovka neboli Královská obora je jedním z nejstarších parků v Praze. Založil ho zřejmě v roce 1268 český král Přemysl Otakar II. jako loveckou oboru. Pro veřejnost byl poprvé otevřen v roce 1804.

tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Blíž přírodě
Blíž přírodě

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist