https://ekolist.cz/cz/ekolist/mesicni-souhrn/dejte-si-darek-k-vanocum-nadelte-si-ekolist
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Dejte si dárek k Vánocům, nadělte si Ekolist

3.12.2014
Každý finanční příspěvek je pro nás jako dar z nebes.
Každý finanční příspěvek je pro nás jako dar z nebes.
Ekolist.cz vás potřebuje. Potřebuje vaši přízeň, vaši chtivost dozvědět se něco zajímavého, vaši otevřenost novým informacím. A potřebuje také trochu vašich peněz. Nebojte se, vrátí se vám to. V podobě zajímavých článků a zpráv o životním prostředí. Prosíme, přispívejte na provoz neziskového serveru Ekolist.cz. Má to smysl.
 

Číslo účtu serveru Ekolist.cz: 0201022329/0800

Důležité: Do zprávy pro příjemce uveďte na sebe e-mail, pošleme vám potvrzení o daru.

Děkujeme.

Divíte se, proč žádáme o peníze své čtenáře a neřekneme si o dotaci?

O dotace si samozřejmě říkáme, bez nich by server Ekolist neexistoval. Ale dotace jsou obarvené peníze. Je přesně daný rozpočet, na co se peníze smí použít a na co ne. Rozpočet se dá měnit, ale trvá to. A některé často důležité věci z dotace neuhradíte. Příklad ze života Ekolistu? Oprava prohnilé podlahy v redakci – to do kolonek běžných grantů dát nejde.

Dotace také není nic nárokového ani automatického. V minulosti Ekolist získal řadu velkých i malých dotací na velké i malé projekty, ale poslední dva roky jsou pro Ekolist.cz dotačně hubené. Jak hubené? Šestičlenná redakce se smrskla na dva lidi s částečnými úvazky. Ale co nás nezabije, to nás posílí a my věříme, že zase bude dobře. Že dostaneme dotaci i že nám přispějí čtenáři.

A co inzerce? Vydělávejte inzercí

Bannery na Ekolistu jsou. A je jich tu víc, než je redakci Ekolistu (a asi i čtenářům) milé. Potíž je, že cena internetové reklamy šla v posledních letech drasticky dolů a příjem z nich je jen milým přilepšením. Tím to ale končí. Provoz serveru na ní postavit nejde. (Mimochodem, chcete inzerovat na Ekolistu? Ozvěte se nám (Pavel Činčera, +420 775 156 268, reklama@ekolist.cz) a dohodneme se na reklamě, která bude cenově přijatelná pro obě strany. měsíční návštěvnost serveru je okolo 90 tisíc unikátních návštěvníků podle GA).

OK, pošlu vám nějaké peníze. Ale proč nemáte nějakou platební bránu pro snadné posílání peněz?

Co za svůj dar získáte? Třeba placku s logem Ekolistu a vtipným nápisem. (Nechceme se vás dotknout, ale kdo z vás ji má?)
Co za svůj dar získáte? Třeba placku s logem Ekolistu a vtipným nápisem. (Nechceme se vás dotknout, ale kdo z vás ji má?)
Foto | Martin Mach Ondřej / Ekolist.cz

Za rok od čtenářů dostaneme okolo 70 tisíc korun. To je pro provozovatele platebních portálů naprosto nezajímavá položka. Víme, že to je nepohodlné, ale pokud nám chcete dát dar, musíte se přihlásit do svého internetbankingu a zadat příkaz ručně. Pokud s tím nechcete mít příště starosti, zadejte si raději trvalý příkaz. Třeba i malá, ale pravidelná částka je pro nás velký přínos.

Co za svůj dar získáte?

Když napíšete do zprávy pro příjemce svůj mail nebo telefon, spojíme se s vámi a pošleme vám potvrzení o daru, abyste si jej mohli odečíst z daní. A když už budeme mít vaši adresu, pošleme vám i placku s logem Ekolistu jako poděkování. A v neposlední řadě pro vás budeme psát články. Myslíme si, že to takhle má smysl.

Číslo účtu serveru Ekolist.cz: 0201022329/0800

Důležité: Do zprávy pro příjemce uveďte na sebe e-mail, pošleme vám potvrzení o daru.

Děkujeme.


reklama

 
Martin Mach Ondřej
Autor je redaktor serveru Ekolist.cz

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Pavel Cincera

Pavel Cincera

3.12.2014 14:34
Navic dotacni penize jsou dost casto problematicke - cest slusnym donorum - splnite vecne plneni na 150% a to nikoho nezajima, udelate nejakou naprosto zanedbatelnou formalni chybu a vracite - uz v dobre vire utracene - penize. Pak je tu az chorobna touha nekterych donoru po "novosti", podpora funkcnich a zabehnutych veci je problematicka. No a papiry a papiry a papiry. Celkem, kolem a kolem, s dotacemi je casto vic problemu nez uzitku. Je daleko lepsi zivit Ekolist inzerci a dobrovolnymi prispevky lidi, kteri jej ctou a maji pocit, ze jeho mise (objektivne a pluralitne o zivotni prostredi) ma smysl.
Odpovědět
 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist