Trumpova administrativa instruovala Agenturu ochrany životního prostředí, aby smazala stránku o klimatických změnách
Donald Trump svůj úřad nastoupil 20. ledna. Od té doby již stihl znovu povolit Obamou pozastavený projekt dakotského ropovodu. Kvůli jeho výstavbě se v USA konaly veliké protesty a stal se tématem č. 2, hned po amerických volbách.
Dalším výrazným krokem klimaskeptika Donalda Trumpa je smazat stopy svého předchůdce Baracka Obamy na poli ochrany klimatu. Zaměstnanci EPA agentuře Reuters potvrdili, že je jejich nadřízení instruovali odstranit stránky o změnách klimatu. Tyto stránky obsahovaly jak detailní data o emisích, tak odkazy na vědecké práce na téma globálního oteplování. Stránka by měla být odstraněna dnes (středa), aktuálně na webu stále je.
Podle deníku Guardian se Trumpova administrativa snaží řídit komunikaci s veřejností i médii u řady úřadů.
reklama
Další informace |
Dále čtěte |
Online diskuse
Všechny komentáře (8)
Martin Jasan
27.1.2017 09:44 Reaguje naMartin Jasan
27.1.2017 09:35Martin Jasan
31.1.2017 20:19 Reaguje nahele, je to úplně jednoduchý, Trump není u vesla ani čtrnáct dní a zkuste si dojet z Brna do Prahy - klimatická změna je fuč :)



Nikdo nezná krajinu lépe než místní. Klima-adaptační diagnostika pomáhá posílit odolnost krajiny na Jesenicku
EU chce vybírat uhlíkovou daň u více druhů dováženého zboží s vysokými emisemi
Mezi významnými zdroji emisí ve Španělsku budou letos i lesní požáry