https://ekolist.cz/cz/kultura/zpravy-kultura/ve-stitne-nad-vlari-uhynuly-ryby-kvuli-uniku-splasku-z-cistirny-odpadnich-vod
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ve Štítné nad Vláří uhynuly ryby kvůli úniku splašků z čistírny odpadních vod

13.8.2022 00:56 | ZLÍN (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Hasiči zasahovali ve čtvrtek večer ve Štítné nad Vláří-Popov na Zlínsku kvůli úniku splašků z čistírny odpadních vod do řeky Vláry. V řece uhynulo až 150 kusů ryb a to na délce toku 500 metrů, uvedl na facebooku hasičů mluvčí hasičů Roman Žemlička. Pracovníci čističky opravili závadu, kvůli které splašky do řeky unikly.
 
Hasiči podle pokynů České inspekce životního prostředí odebrali vzorky z řeky, odběry na přítomnost ropných látek byly negativní. "Podle pokynů České inspekce životního prostředí jsme prováděli ředění vody do včerejších (čtvrtečních) 22:00," uvedl mluvčí. Vodní stráž dnes zkontroluje stav řeky. Pokud by ryby hynuly stále, hasiči by opět ředili vodu.
reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist