https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/dotazy-a-odpovedi/co-byste-doporucili-k-pouzivani-v-chemickem-wc
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Co byste doporučili k používání v chemickém WC?

dotaz: 85

18. srpna 2000 | ing. Jiří Smola
Dobrý den,
co byste doporučili k používání v chemickém WC na chalupě - podotýkám, že se mi jedná o náhradu toho přípravku, který se přidává do spodní (odpadní) nádrže kvůli snížení zápachu a urychlení rozpadu pevných složek? Stávající přípravek funguje, je to ale směs chemikálií, o kterých výrobce sice prohlašuje, že jsou neškodné a rozložitelné, ale věřte tomu...
Předem děkuji za odpověď.odpověď:


21. listopadu 2007

Přeji pěkný den,

obávám se, že Vám nedoporučíme nic lepšího. Nemám k dispozici žádný nezávislý test biologické rozložitelnosti chemie do kompostovacích záchodů, ale zároveň se nedomnívám, že by zde hrozilo nějaké zásadní riziko. To, co se do záchodu dostane, tedy moč a stolice, jsou biologicky zcela přirozeně rozložitelné a dodávaná chemie tento proces jen usnadňuje.

S pozdravem

Martin Mach
Autor je redaktor serveru Ekolist.cz


Vaše připomínky

Chcete na tento dotaz odpovědět, chcete k tomuto dotazu či odpovědi něco poznamenat, máte nějaké vlastní zkušenosti s touto problematikou? Napište nám na e-mail zelena.domacnost@ekolist.cz, jako předmět zprávy uveďte prosím "Dotaz 85".
Pokud nemáte vlastní e-mail, můžete nám vaše připomínky zaslat pomocí formuláře na naší stránce Napište nám.
tisknout poslat

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist