https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/dotazy-a-odpovedi/co-delat-s-plosnou-postupujici-urbanizaci-posazavi-novymi-chatovymi-osadami
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Co dělat s plošnou postupující urbanizací Posázaví novými chatovými osadami?

dotaz: 48

3. března 1999 | Bohuslav Vtípil
Co dělat s plošnou postupující urbanizací Posázaví novými chatovými osadami a rozrůstáním starých osad, s důsledky na změnu krajinného rázu, likvidací dosud volných ploch nadregionálního biokoridoru řeky Sázavy a mizením biotopů pro volně žijící rostliny a živočichy a jejich vyrušováním, znečišťováním prostředí všemi druhy odpadů, výsadbou nepůvodních druhů rostlin a likvidací porostů, včetně břehových a narušování břehů.

Účastí ve správních řízeních nebylo ničeho dosaženo, povolovací mašinérie vždy proběhne až do "úspěšného" konce.
odpověď:


23. října 2001

Na tento dotaz zatím neznáme odpověď, nicméně komentář paní architektky Roubíkové v elektronické diskuzy (dole) je výstižný.


Vaše připomínky

Chcete na tento dotaz odpovědět, chcete k tomuto dotazu či odpovědi něco poznamenat, máte nějaké vlastní zkušenosti s touto problematikou? Napište nám na e-mail zelena.domacnost@ekolist.cz, jako předmět zprávy uveďte prosím "Dotaz 48".
Pokud nemáte vlastní e-mail, můžete nám vaše připomínky zaslat pomocí formuláře na naší stránce Napište nám.
tisknout poslat

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist