https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/dotazy-a-odpovedi/co-mame-delat-kdyz-cisticka-odpadnich-vod-v-nasi-obci-zrejme-nefunguje
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Co máme dělat, když čistička odpadních vod v naší obci zřejmě nefunguje?

dotaz: 32

4. června 1999 | Daniel Arslanian
Vážení, protože si nevíme rady, dovolili jsme se obrátit na vás. Jsme obyvatelé obce Psáry v Praze-západ. Máme neustálé problémy s kvalitou vody ve studních a jejím znečištěním. Tato voda je naším jediným zdojem pitné vody.
V naší obci je integrovaná čisticí stanice odpadních vod, a to nejen pro naši obec, ale i pro svoz odpadních vod z okolí. Čistička není zřejmě zcela funkční, neboť je stále vypouštěna do místniho potoka.
Samozřejmě se šíří neustálý zápach a jsou prokazatelné (dle rozboru vody ze studní) značné kontaminace spodních vod.
Poraďte nám prosím, co můžeme k nápravě této situace efektivně podniknout.odpověď:


1. září 1999

Ohledně čističky v Psárech byla již podána stížnost na referát životního prostředí Praha západ. V současné době se problémem zabývá jak referát, tak i Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP).
S provozovatelem čističky (První vodohospodářská s. r. o., Roztoky) bylo zahájeno správní řízení o pokutě, jelikož se dopustila chyby v provozování čističky. S majitelem čističky, jímž je obec, bylo zahájeno správní řízení o nápravě škody.
Zatímco starosta obce Psáry mi sdělil, že rozbor vypouštěné vody nepřekročil limit, od ing. Cajze z ČIŽP jsem se dověděla, že vypouštěná voda limity přesáhla. Pokud budete chtít získat podrobnější informace o současném stavu, obraťte se na ing. Cajze - tel.: 271 741 580.
Obecně lze k tomuto problému říci, že pokud máte jakoukoli stížnost, nebo nějaké podezření, obraťte se písemně na příslušný úřad (v tomto případě obecní úřad nebo referát životního prostředí), ten má povinnost odpovědět na Váš dopis do třiceti dnů. Můžete se také obrátit na inspektorát České inspekce životního prostředí.

Kateřina Ondřejová
Redaktorka EkoListu


Vaše připomínky

Chcete na tento dotaz odpovědět, chcete k tomuto dotazu či odpovědi něco poznamenat, máte nějaké vlastní zkušenosti s touto problematikou? Napište nám na e-mail zelena.domacnost@ekolist.cz, jako předmět zprávy uveďte prosím "Dotaz 32".
Pokud nemáte vlastní e-mail, můžete nám vaše připomínky zaslat pomocí formuláře na naší stránce Napište nám.
tisknout poslat

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist