https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/dotazy-a-odpovedi/co-se-slimaky-pustosicimi-zahrady-jak-se-spravne-zaklada-kompost
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Co se slimáky, pustošícími zahrady? Jak se správně zakládá kompost?

dotaz: 35

27. července 1999 | p. Borovičková
Prosím Vás o radu, jak na slimáky. Máme s manželem dosti velkou zahradu a snažíme se jí udržet bez plevele a vypěstovat na ní co se dá.
Máme však problém pomalu polovinu úrody nám sežerou slimáci, kterých je na zahradě za vlhkého počasí hejna. Koupila jsem si přípravek proti slimákům, ale vzhledem k tomu, že je jedovatý pro domácí zvířata (máme psa ) a nerada používám jakoukoliv chemii na zahradě, upustila jsem od jeho používání.
Slyšela jsem, že jsou nějaké takzvané babské rady jak na slimáky. Pokud by jste o nějaké takové radě věděli, dejte mi prosím vědět.
Ráda si přečtu články o zahradě na vašich stránkách. A proto bych chtěla navrhnout jedno téma k napsání článku. Ráda bych si přečetla něco o správném založení a udržování kompostu, co do kompostu patří a co ne atd. Dost často se o něm mluví v souvislosti s ekologickým pěstováním zeleniny na zahradě. Předem mockrát děkujiodpověď:


9. února 2000

Váš dotaz nás inspiroval k napsání článku, který se jmenuje Co dělat proti škůdcům? a který vyšel v únorovém čísle EkoListu. Autorkou je Lucie Domonkošová.

Kateřina Ondřejová
redaktorka EkoListuPoznámka našeho čtenáře:
23. října 2000
1) Dobré je, pořídit si ptačí budky pro ptáky (hlavně pro špačky), nainstalovat je od sebe, asi 50 metrů. Špačci sice mají rádi třešně, ale tomu se dá částečně zabránit.
2) Je třeba pravidelně vápnit.
3) Udržovat zahradu posečenou, ve staré a polehlé trávě se slimáci rádi schovávají, protože se v ní déle udržuje vlhko.
4) A je také třeba někdy (to už o hodně méně), slimáky sbírat a likvidovat. Po těchto údržbách zahrady bude hospodář spokojený.
S pozdravem
Boháč

Jak kompostovat na zahrádce - článek na serveru www.enviweb.cz

Na stránkách TS - Bystřice nad Pernštejnem je článek o kompostování bioodpadu v tomto městě.

Vaše připomínky

Chcete na tento dotaz odpovědět, chcete k tomuto dotazu či odpovědi něco poznamenat, máte nějaké vlastní zkušenosti s touto problematikou? Napište nám na e-mail zelena.domacnost@ekolist.cz, jako předmět zprávy uveďte prosím "Dotaz 35".
Pokud nemáte vlastní e-mail, můžete nám vaše připomínky zaslat pomocí formuláře na naší stránce Napište nám.
tisknout poslat

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist