https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/dotazy-a-odpovedi/domaci-cistirna-odpadnich-vod-co-s-vycistenou-vodou
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Domácí čistírna odpadních vod - co s vyčištěnou vodou?

dotaz: 161

1. října 2003 | Petr Košek
Dobrý den, vlastním pozemek na kterém jsem se rozhodl postavit rodinný domek. Nevýhodou je, že u tohoto pozemku není klasická kanalizace pouze trativod. Okolní domy mají vybudovanou žumpu. Já bych si však chtěl instalovat malou domácí ČOV s možností jímání vyčištěné vody do nádrže o objemu cca 4m3. Chtěl bych se zeptat, zda takto jímané vody lze využít na zalévání a kropení zahrady v letních měsících a v zimních měsících odvádět tuto vodu do trativodu. Je potřeba na takto vybudovaný systém nějaké povolení (odbor životního prostředí, stavební úřad apod.)? Mnohokrát děkuji.odpověď:


14. ledna 2004

Pokud se rozhodnete stavět rodinný dům, tak už součástí projektu předkládaného pro stavební povolení pro stavební odbor příslušného úřadu musí být i způsob jakým budete likvidovat odpadní vody. Ve vašem případě, kdy jste se rozhodl postavit si domovní čistírnu odpadních vod, záleží mimo jiné i na tom, zda je v blízkosti Vašeho pozemku vodní tok, do kterého by bylo možno vyčištěné odpadní vody vypouštět. Pokud se jedná o možnost zalévání zahrady vyčištěnou odpadní vodou a s tím spojené vybudování akumulační jímky, tak s tímto se obraťte na místně příslušný odbor životního prostředí, kde Vám poskytnou i bližší informace ohledně požadované kvality vyčištěné odpadní vody, podmínkách jejího vypouštění atd

Martina Veselá
Autorka studuje postgraduální studium zaměřené na problematiku čistíren odpadních vod na Vysoké škole báňské - Technické univerzitě v Ostravě, Institut environmentálního inženýrství.


Vaše připomínky

Chcete na tento dotaz odpovědět, chcete k tomuto dotazu či odpovědi něco poznamenat, máte nějaké vlastní zkušenosti s touto problematikou? Napište nám na e-mail zelena.domacnost@ekolist.cz, jako předmět zprávy uveďte prosím "Dotaz 161".
Pokud nemáte vlastní e-mail, můžete nám vaše připomínky zaslat pomocí formuláře na naší stránce Napište nám.
tisknout poslat

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist