https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/dotazy-a-odpovedi/dotace
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Existuje dotace na výměnu starého plynového kotle?

dotaz: 264

23. října 2015 | S.N.
Mám starý plynový kotel. Můžu někde žádat o dotaci na jeho výměnu?odpověď:


23. října 2015

Přeji pěkný den,

plynové kotle, byť staré, nejsou obecně považovány za tak znečišťující zdroje, jako třeba kotle na tuhá paliva.

Program Nová Zelená úsporám dotuje právě výměnu starých kotlů na tuhá fosilní paliva a elektrokotle, takže tady ne. Viz Oblast podpory C, str. 6 zde.

A i druhý dotační program, tzv. kotlíková dotace, podporuje také jen přechod z tuhých fosilních paliv. Navíc dnes končí příjem žádostí.

Pokud však bydlíte v Praze, pak byste šanci měl, ale letos už je program uzavřený. Výměnu starého plynového kotle na účinnější plynový kondenzační podporoval částkou 20 tisíc Kč.

Je velmi pravděpodobné, že Praha stejný dotační program vypíše i napřesrok. Vzpomeňte si příští rok v červenci a podívejte se na web Prahy.

Nejste-li z Prahy, pak se prostě zeptejte na svém městském či krajském úřadě. Je možné, že vaše obec či kraj vypisují své vlastní dotace.

Martin Mach Ondřej
Autor je šéfredaktorem serveru Ekolist.cz


Vaše připomínky

Chcete na tento dotaz odpovědět, chcete k tomuto dotazu či odpovědi něco poznamenat, máte nějaké vlastní zkušenosti s touto problematikou? Napište nám na e-mail zelena.domacnost@ekolist.cz, jako předmět zprávy uveďte prosím "Dotaz 264".
Pokud nemáte vlastní e-mail, můžete nám vaše připomínky zaslat pomocí formuláře na naší stránce Napište nám.
tisknout poslat

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist