https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/dotazy-a-odpovedi/existuje-nejaky-program-na-podporu-firem-recyklujicich-pet-lahve
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Existuje nějaký program na podporu firem, recyklujících PET lahve?

dotaz: 69

28. února 2000 | Martin
Vážení přátelé,
v současnosti pracujeme na rozjetí velkokapacitní linky na recyklaci PET lahví. Prosím, nevíte, jestli existuje nějaký program, ze kterého bychom mohli získat finanční podporu. A dále hledáme kontakty na dodavatele použitých PET lahví. Máme zájem o 500-800 tun měsičně.
Můj mail je: martin@amigosp.cz
Všem předem děkuji za jakoukoliv pomoc nebo radu.odpověď:


7. září 2000

Vážená redakce Ekolistu, Hnutí Duha Brno mi postoupilo Váš dotaz, protože se problematikou PET lahví intenzivně zabývám od roku 1985. Společně s Hnutím Duha (Ivo Kropáček) chceme napomoci k rychlejšímu řešení tohoto vážného problému v ČR.
Dotyčný zájemce by měl tedy navázat kontakt s nově vzniklou organizací EKO-KOM v Praze, která se má zabývat organizací využití druhotných surovin v ČR, tedy včetně PET lahví. Jejich profil je na www.skladka.cz, včetně kontaktu. Ta shromažďuje prostředky od výrobců atd. na recyklaci.
Neuvedl jste bohužel na tuto pro mne zajímavou firmu žádný kontakt. Podobných zájemců o 500 - 800 tun použitých nevratných PET lahví měsíčně jsou mraky. Mohu jim pomoci, ale ať se obrátí přímo na mne. Nepovažuji za vhodné, abychom to řešili složitě přes prostředníky. Kromě toho jistě chápete, že takové informace bych sám velmi potřeboval, protože jdou dnes zpeněžit, i když se obchodováním s PETem nezabývám.
Jinak jsem na SKLÁDCE uveřejnil 30. 8. 2000 informaci "Dobrá zpráva - v Brně se recyklují PET lahve", takže to lze snadno vyhledat. Pokud by byl zájem, mohu to ale poslat jako přílohu komukoliv.
Přeji Dobrý den.

Ing. Jiří Nezval
mobil: 0605 702413, WWW: http://www.stand.cz/jnezval


Vaše připomínky

Chcete na tento dotaz odpovědět, chcete k tomuto dotazu či odpovědi něco poznamenat, máte nějaké vlastní zkušenosti s touto problematikou? Napište nám na e-mail zelena.domacnost@ekolist.cz, jako předmět zprávy uveďte prosím "Dotaz 69".
Pokud nemáte vlastní e-mail, můžete nám vaše připomínky zaslat pomocí formuláře na naší stránce Napište nám.
tisknout poslat

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist