https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/dotazy-a-odpovedi/existuje-nejaky-projekt-v-cr-ktery-resi-zatepleni-panelovych-domu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Existuje nějaký projekt v ČR, který řeší zateplení panelových domů?

dotaz: 30

28. dubna 1999 |
Dotaz je následující.
Týká se panelových domů a jejich zateplení. Zajímá mě, zda existuje nějaký projekt v ČR, který řeší zateplení panelových domů, jaká by byla úspora energie, kolik by to stálo a kolik energie by se ušetřilo. Zaslechl jsem, že něco takového bylo už realizováno v Evropě (asi Dánsko - nevím jistě) a na nákladech se podílel stát, obec, majitel).odpověď:


2. července 2009

Tím, co hledáte, je program Panel (po dubnovém rozšíření programu i na jiné než panelové domy označovaný jako program Nový panel). Program spadá pod ministerstvo pro místní rozvoj, konkrétně pod Státní fond rozvoje bydlení.

Aktuální znění programu platné k 1.5.2009 naleznete zde.
Stránku s nejčastějšími dotazy ohledně programu Panel naleznete zde.

Podle metodického pokynu lze prostředky z programu čerpat mimo jiné na zateplení fasády.

Martin Mach Ondřej
Autor je redaktorem serveru Ekolist.cz.


Vaše připomínky

Chcete na tento dotaz odpovědět, chcete k tomuto dotazu či odpovědi něco poznamenat, máte nějaké vlastní zkušenosti s touto problematikou? Napište nám na e-mail zelena.domacnost@ekolist.cz, jako předmět zprávy uveďte prosím "Dotaz 30".
Pokud nemáte vlastní e-mail, můžete nám vaše připomínky zaslat pomocí formuláře na naší stránce Napište nám.
tisknout poslat

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist