https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/dotazy-a-odpovedi/existuji-solarni-fotovoltaicke-clanky-ve-forme-stresni-krytiny
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Existují solární fotovoltaické články ve formě střešní krytiny?

dotaz: 37

9. července 1999 | Kamil Vítek
Před nějakým časem jsem četl v nějakém časopise článek o pokusu vyrábět solární fotovoltaické články ve formě střešní krytiny.
Zajímalo by mě, zda je někdo ve světě vyrábí, jaké mají vlastnosti, kolik stojí a další informace.
Za odpověď děkuji.odpověď:


2. července 2009

Existují. Například na střeše nové budovy Národního divadla je použita hydroizolace se zakomponovanými fotovoltaickými články s kapacitou 22 kW. Více si můžete přečíst ve zprávě Národní divadlo uspoří na energiích miliony ze 14. ledna 2009. Jak střecha z dálky vypadá můžete posoudit zde.

Výrobců těchto krytin je řada. Například Uni-Solar, Evalon-Solar, Tegosolar, Imerys Toiture. Další značky a výrobce lze dohledat na internetu.

Pokud vás fotovoltaika zajímá, pak si přečtěte zprávu Čas drobných solarbaronů – nastal boom domovních fotovoltaických elektráren z 30. června 2009.

Martin Mach Ondřej
Autor je redaktorem serveru Ekolist.cz.


Vaše připomínky

Chcete na tento dotaz odpovědět, chcete k tomuto dotazu či odpovědi něco poznamenat, máte nějaké vlastní zkušenosti s touto problematikou? Napište nám na e-mail zelena.domacnost@ekolist.cz, jako předmět zprávy uveďte prosím "Dotaz 37".
Pokud nemáte vlastní e-mail, můžete nám vaše připomínky zaslat pomocí formuláře na naší stránce Napište nám.
tisknout poslat

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist