https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/dotazy-a-odpovedi/jak-se-zbavit-ovocnych-musek-v-byte
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Jak se zbavit ovocných mušek v bytě?

dotaz: 93

25. září 2000 | Jitka Novotná
Vážení,
Žádám Vás o informaci, jakým způsebem se dá zbavit ovocných mušek v bytě. Všechno ovoce je uskladněné v lednici a přesto je mušek více a více.
Děkujiodpověď:


23. října 2001

Pěkný den,
bohužel Vás asi moc nepotěším. Octomilka se v srpnu a září každý rok namnoží, jelikož všude se válí spousty rozkvašeného ovoce, zčásti i zeleniny. Takže to chce jen dodržovat v bytě a zejména v kuchyni úzkostlivou hygienu a všechny zbytky ovoce a zeleniny vyhazovat pokud možno co nejčastěji mimo byt/dům.
Radikální zásahy (např. různé insekticidní spreje) nebývají úspěšné, pokud se v bytě vyskytují kvasící látky. Octomilky mají moc dobry "čich" a opět přiletí. Takže nezbývá, než se s nimi spřátelit a počkat do prvních mrazíků.
Přeji snesitelně teplé dny.

Ing. Tomáš Čejka
Ústav zoologie Slovenské akademie věd


Vaše připomínky

Chcete na tento dotaz odpovědět, chcete k tomuto dotazu či odpovědi něco poznamenat, máte nějaké vlastní zkušenosti s touto problematikou? Napište nám na e-mail zelena.domacnost@ekolist.cz, jako předmět zprávy uveďte prosím "Dotaz 93".
Pokud nemáte vlastní e-mail, můžete nám vaše připomínky zaslat pomocí formuláře na naší stránce Napište nám.
tisknout poslat

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist