https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/dotazy-a-odpovedi/jak-spravne-odvetravat-izolaci-podkrovi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Jak správně odvětrávat izolaci podkroví?

dotaz: 26

6. dubna 1999 | Jiří Fógl
Četl jsem váš článek o izolaci podkroví.
Protože se chystám na domku toto realizovat, chci se dozvědět, zda v případě, že mám krovy potlučené prkny a na nich eternitové šablony, je třeba z vnitřní strany ponechat odvětrání mezi prkny a izolační hmotou, případně zda je nutné umožnit "průvan", nebo stačí pouze v horní části odvětrání do prostoru pod hřebenem - tento prostor se nebude obývat.
Děkuji za odpověd.odpověď:


6. dubna 1999

Rozhodnutí v tomto případě není nikterak striktní, záleží v podstatě na Vás.
Pokud stoprocentně věříte střešní krytině, nemusíte mezi prkny a izolací nechávat žádné místo. Už kvůli možnosti porušení krytiny nebo malé nepřesnosti v jejím položení a následnému zatékání se ovšem doporučuje alespon minimální prostor pro odvětrávání ponechat, třeba jen na výšku laťky.
V tomto případě nezáleží nikterak zvlášť na tom, zda budete místnost obývat, či nikoli, jde spíše o podporu životnosti střechy (resp. krovu, prken) a efektivity izolace.

Mgr. Karel Murtinger
Autor je poradcem v oboru úspor energie a využití obnovitelných zdrojů.


Vaše připomínky

Chcete na tento dotaz odpovědět, chcete k tomuto dotazu či odpovědi něco poznamenat, máte nějaké vlastní zkušenosti s touto problematikou? Napište nám na e-mail zelena.domacnost@ekolist.cz, jako předmět zprávy uveďte prosím "Dotaz 26".
Pokud nemáte vlastní e-mail, můžete nám vaše připomínky zaslat pomocí formuláře na naší stránce Napište nám.
tisknout poslat

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist